Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Ewan McGregor se vrací do epizody VII

Napsal: LordDaureen
Dne: 16.8.2013 20:45
Kategorie: Filmová hexalogie
Zpět na fórum

Jedna novinka, podle serveru Latino-review.com se setkáme s další známou postavou i v další epizodě. Je to Obi-Wan Kenobi, kterého si v epizodě I až III zahrál Ewan McGregor. Bude se opět zjevovat pouze jako duch a podle informací ho bude vidět nový padawan, někdo z nové generace.
Přidat komentář
Obrázek uživatele Darth Mirek
24-25
16. Srpen 2013 - 20:57
Tedy, čím dál tím líp. :D

Don't ask, if you don't care.

+1
+3
-1
Obrázek uživatele EuvEn
26-27
EuvEn [Redaktor]
16. Srpen 2013 - 23:28
Jooo můj oblíbený herec :D Už se něj těším :)

If we Lose Shepard, humanity may will follow - Mass Effect 2
May the force be with you - Star Wars

+1
+6
-1
Obrázek uživatele Gregor
25-26
17. Srpen 2013 - 12:15
Další dobrá zpráva týkající se nových epizod :)

"It's okay. Don't be afraid to say it—dead, death, the dead. It isn't going to go away, and if we don't face it, we'll just make it bigger than it really is. Can't live without death, can't die without life." - Kal Skirata

+1
+2
-1
Obrázek uživatele Adamus
28-29
17. Srpen 2013 - 17:38
Parádní novinka! Ewan ztvárnil Obi-wana v Nové trilogii opravdu skvěle a jsem rád, že jej opět uvidím v jeho roli. :)

Teďka pro fanoušky Impéria.. odkaz »
Prý se má také vrátit Palpatine. Ne sice jako klon z komixu Dark Empire, ale stejně jako Obi-wan, v podobě Force Ghost.. jaký na to máte názor?

"Savior, conqueror, hero, villain… You are all things, Revan, and yet, you are nothing."

+1
+2
-1
Obrázek uživatele Evil
36-37
17. Srpen 2013 - 18:13
Verím, že McGregor ani McDiarmid sa neobjavia v epizóde 7...jednak na závery, kto sa v tomto filme objaví je ešte priskoro... a vôbec nebudem prekvapený ak zajtra zas budem čítať, že sa v ep. 7 objaví aj Samuel. L Jackson a napozajtra, že sa tam objaví aj Natalie Portman...

Nemám nič proti cameam Hana Sola, Luka Skywalkera, či nejakým easter-eggom v podobe spomenutia, udalostí, bitiek, postáv zo Star Wars franchize...ale dúfam, že štúdio a režisér nebude ťahať do nového filmu staré mŕtve postavy a radšej dá šancu novému príbehu a novým postavám
EDIT: edit: A mimochodom Imperátor sa už vôbec nemôže vrátiť...Leia sa o to postarala pri jeho druhom návrate... jeho duch vrhnutý do ničoty odkiaľ niet návratu.

+1
+2
-1
Obrázek uživatele PredsaJa
30-31
17. Srpen 2013 - 22:09
Myslím si, že "návrat" Obi-Wana je prijateľný. Tento spôsob (zjavenie ducha) bol predsa použitý tak ako v novej trilógii (jej záver), tak predovšetkým v tej starej (Anakin, Yoda, Obi-Wan). Nevidím dôvod, prečo by to malo byť vynechané. Takže je možné, že McGregor sa skutočne vráti (A kto iný by asi tak mohol Obi-Wana hrať?), pretože ako nám Lucasfilm ukázal, u Anakina Skywalkera s tým nemal najmenší problém (len keby niekto argumentoval tým, že osoba a aj duch Obi-Wana bol v starej trilógii starí). To isté platí aj o postave Imperátora. Súhlasím s tebou, že priestor by mali dostať nové postavy (však ho aj dostanú), avšak tieto dve "mŕtve" postavy sú stavebnými kameňmi celej ságy. Nemusia ich začleniť, ale môžu a možno by aj mali (Obi-Wan, Imperátor a samozrejme droidi by boli tými elementmi, ktoré spájajú celý príbeh - od jeho úplne začiatku od I až po plánovanú IX časť).

K tvojmu editu: Dnes sa viac-menej oficiálne hovorí, že filmy nebudú vychádzať zo žiadnej knižnej ani komiksovej predlohy. Vytvára sa nový príbeh s novými postavami, ktoré tie staré budú sprevádzať - z dvoch dôvodov: a) aby bol pre nás film lákavejší b) aby vôbec existovalo nejaké prepojenie na staršie časti. Inak povedané - môže sa odohrať čokoľvek.

+1
+3
-1
Obrázek uživatele Evil
36-37
17. Srpen 2013 - 22:55
Ja viem, že to má byť samostatný scenár nezávislý na knihách, komiksoch... ale už keď si zoberieš, tak samotný návrat Imperátora je niečo, čo bolo vymyslené v knihe, komikse.
Že sa Anakin zjavil v remasteri mladý(Hayden Christensen) to vysvetlili, tým, že sa opäť vrátilo jeho svetlé ja. IMHO pri Obi-Wanovi to nemá význam, týmto len odsunú zobrazenie už zosnulého Aleca Guinnessa na vedľajšiu koľaj. Viem si predstaviť ten flame na J.J. Abramsa od HC fans ak niečo takéto zrealizujú.

+1
+2
-1
Obrázek uživatele PredsaJa
30-31
18. Srpen 2013 - 12:09
Inak to poviem, neexistuje dôvod, prečo by sa Imperátor ako duch nemohol vrátiť. Je predsa nezávislý scenár, na základe predchádzajúcich filmov môžeme povedať, že autori s tým už majú skúsenosť. Dokonca sa hlása návrat ku konceptu starej trilógie a zjavenie duchov je ich významnou časťou. Aby som to zhrnul: Netvrdím, že Obi-Wan a Imperátor sa naisto do príbehu vrátia (to logicky ani nemôžem tvrdiť), ale nevidím tu žiadnu prekážku, prečo by sa tak stať nemohlo. Autori majú skutočne voľné ruky a mená ako Obi-Wan a Imperátor sú dostatočne silnými pojmami, aby nad tým prinajmenšom uvažovali.

Ich argumentácia bola veľmi chabá a nedostatočná. Povedzme to takto: keďže si dovolili spraviť chybu v minulosti (ja to považujem za minimálne nelogickú vec) a bola im viac-menej odpustená, dnes by mohli spraviť to isté a možno by sa to už za chybu ani nepovažovalo. Môžu opäť použiť inú argumentáciu, ktorá by to vysvetlila - napríklad to, že duch Obi-Wana sa má zjavovať inej osobe. Keďže som dokázal preglgnúť Christensena v epizóde VI a príliš som sa v tom odvtedy nevŕtal, dnes by mohol celkom bez problémov prehlásiť, že by som McGregora zvládol, ba až privítal.

To je samozrejme len môj názor a akokoľvek by sme sa dohadovali, vždy by sme riešili len naše subjektívne pocity. Ja osobne v tom teda nevidím nejaký problém, na druhú stranu viem pochopiť rozpaky ostatných. Tu sa stretávajú len naše predstavy a ilúzie o nových filmoch, ale som skutočne (s nadšením) zvedavý, čo si pre nás autori pripravia.

+1
+2
-1
Obrázek uživatele Evil
36-37
24. Srpen 2013 - 23:47
Tu je to biele na čiernom: odkaz »

+1
+1
-1
Obrázek uživatele Yoda Secura
24-25
28. Srpen 2013 - 11:28
Ewan McGregor hrál Obi-Wana dobře a je mi sympatičtější něž Alec Guines.
EDIT: A navíc Alec Guines neměl rád Star Wars.

+1
+1
-1
Obrázek uživatele Michal
20. Prosinec 2013 - 10:54
Ach, jo, to jsou zase řeči...
Já si myslím, že oba, Alec Guinness i Ewan McGreogor skvěle splnili svou úlohu, jako starý a mladý Obi-Wan. Oba to jsou skvělí herci a oba mají jedinečné charizma. Stejně dobře bych si ale dokázal představit mladého A. Guinnesse jako maldého Obi-Wana a starého E. McGregora jako starého Obi-Wana.
Co se týče vztahu A. Guinnesse k Hvědným válkám, tak fakt je, že roli Obi-Wana v Epizodě IV přijal jen kvůli tomu, že byl prakticky na mizině, během natáčení té roli vůbec nevěřil a vůbec ho nebavila. V tomto ohledu mu ovšem nelze naprosto nic vyčítat. Když se natáčela Epizoda IV, tak skoro nikdo ze štábu nevěřil scénáři a Lucasovi za zády si všichni šuškali, jaký se to točí nesmysl a jaký to bude propadák. Že ho ta role nebavila, to mu taky vůbec nelze vyčítat. A. Guinness byl skvělý herec. Byl to hotový herecký chameleon a je až neuvěřitelné, jakou širokou škálu rolí a s jakou elegancí a precizností dokázal zahrát. Na roli Obi-Wana ale praticky není co hrát. Obi-Wan v Epizodě IV je stařík, který po většinu času jen vede učené řeči, párkrát mávne pazourou, párkrát mávne světelným mečem a pak ho zapíchnou. V Epizodě V a VI se sice opět objeví - jako duch - ale to už jen vede učené řeči. (Tím samozřejmě nechci říct, že nemám učené rozpravy v Hvězdných válkách rád. Naopak, mám je možná i radši než akční scény a jsou klíčovou součástí Hvězdných válek, bez nich by HV byly jen laciná střílečka. Ale k tomu, aby člověk zahrál moudrého staříka opravdu herec nepotřebuje mnoho - stačí dostatečné charisma, zajímavý mentorský hlas a průměrné herecké schopnosti - a ve srovnání s jinými Guinnessovými rolemi je Obi-Wan opravdu role "pro malé děti".) Takže se vůbec nelze divit, že A. Guinnesse tahle role nebavila, a vůbec bych mu nevičítal, kdyby prohlásil, že ji nemá rád. Navíc, pokud je mi známo, tak když A. Guinnesovi Hvězdné války promítli v předpremiéře, tak prohlásil, že si myslí, že je to dobrý film a že bude určitě mít úspěch, zvlášť u mladých.

Co se týče McGregora jako Obi-Wana v Epizodě VII, tak je to podle mě kardinální nesmysl, ještě větší než bylo nahrazení Sebastiana Shawa v Epizodě VI Haydenem Christensenem. Nemám nic proti tomu, aby se v E VII objevily postavy z nové trilogie, které nebyly ve staré trilogii (Windu, Jar-Jar...), ale pokud už chtějí, aby byl v E VII Obi-Wan, ať radši vyberou nového herce, který bude mít na Obi-Wana věk. Ne že bych si myslel, že by byl E. McGregor je špatný herec, ale vážně si nedokážu přestavit, jak by ho museli namaskovat a jak by dokázal hrát staříka, aby to znělo přirozeně. U hodně maskovaných postav s "šaržírovaným" hlasem jako byl Císař v E VI není problém, aby mladý I. McDiarmid nasadil dědkovský hlas, ale kdyby měl nasadit stařecký hlas E. McGregor, tak dlé mého to nikdy nebude znít věrohodně jako starý moudrý Obi-Wan.

+1
+3
-1
Obrázek uživatele Evil
36-37
13. Září 2013 - 11:15
+1
0
-1
Obrázek uživatele PredsaJa
30-31
13. Září 2013 - 11:36
Tieto zahraničné správy mám rád. Veľa textu bez pointy a nadpis, ktorý bol "vysvetlený" jednou vetou... Výpovedná hodnota článku= nula nula nič.

+1
+3
-1
Obrázek uživatele Evil
36-37
13. Září 2013 - 13:49
Tak netreba čítať len nadpis... Reportér sa ho v Toronte na festivale spýtal "Budete hrať v ep. VII?" Ewan povedal "Abrams sa mi neozval. Ale rozhodne by som bol rád, ak by som si mohol." a tým to celé hasne. Čo tam chceš viac?

Still better...ako články kde ťa uisťujú, že tam bude hrať ten a ten...a kopec textu je čistý fake.

+1
+1
-1
Obrázek uživatele PredsaJa
30-31
13. Září 2013 - 14:28
Tak som to nemyslel. Za odkaz na článok ďakujem, taktiež som si ho vedel sám preložiť :D

Článok nemá žiadnu informačnú hodnotu, úroveň žurnalistiky neustále upadá. Dnes skutočne stačí hodiť prekrútený bulvárny nadpis, v článku tej téme venovať dve jednoduché vety a zvyšok doplniť textom, ktorý sa tejto téme ale absolútne vymyká. Pointou bolo to, že Ewan bol na premiére svojho nového filmu, pointa bola, že robil rozhovor, kde sa len okrajovo zmienil o tom, že sa ohľadom SW nič nezmenilo.

A čo by som chcel viac? Nuž, chcel by som, aby článok informoval. Ak spomína premiéru filmu, tak nech opíše film, pozadie, premiéry, výroky aj ostatných hercov, reakcie. Ak chce informovať o Star Wars, nech napíše, čo zatiaľ vieme, čo by sme mohli predpokladať, kedy by sme mohli o niečom novom dozvedieť. V minulosti to fungovalo, prečo to nefunguje dnes?

+1
+2
-1
Obrázek uživatele Evil
36-37
13. Září 2013 - 17:16
Tak aspoň Ewan vyvrátil tie kecy... toto je proste klasická stránka, ktorá informuje z každého-rožku-trošku...typický búlvarny web ako u nás "aktuality.sk" vedia, že SW je v kurze, mali na tom tam reportéra, ktorý sa to Ewana na tlačovke spýtal... poprípade im to predal nejaký týpek, čo v Toronte bol a opýtal sa ho na to.

Na takom webe sa o SW ozaj nedozvieš veľa....to už skôr na kvalitných zahraničných weboch, špecializovaných na informácie zo sveta Star Wars, vytvorené skutočnými Star Wars fanúšikmi.

+1
0
-1