Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Světelné meče

Napsal: Anakin Solo
Dne: 12.7.2013 17:11
Kategorie: Star Wars obecně
Zpět na fórum

Potřeboval bych pomoci.....nevím jestli si mohli Jediové po odchodu z řádu nechat své světelné meče(např.Ahsoka)Prosim poraďte mi

Děkuji
Přidat komentář
Obrázek uživatele Darth Tomin
23-24
12. Červenec 2013 - 19:30
Ne nemohli

Nejsem vyděšený jsem naštvaný..

+1
0
-1
Obrázek uživatele Anakin Solo
12. Červenec 2013 - 19:45
Ale komu by ty meče dali?

"Věk víc než jen počet úderů srdce je. Věk je, kolik chyb udělala jsi"
―Yoda

"Síla je vše a vše je síla."
-Vergere

+1
+1
-1
Obrázek uživatele AKRIK
28-29
12. Červenec 2013 - 20:07
Pravděpodobně do nějakého skladu, archivu nebo tamější obdoby bezpečnostní schránky, ale dost pochybuju, že by to ta slavná "rada" dovolila .

Strach je velkou motivací.

+1
0
-1
Obrázek uživatele Adamus
28-29
12. Červenec 2013 - 20:41
Co třeba takoví temní jediové? Ti se sotva ptali, jestli si můžou svůj meč nechat.

Ale o takových případech jako je třeba Ashoka, jsem asi nikdy nic nečetl.. zkusím se podívat. :)

"Savior, conqueror, hero, villain… You are all things, Revan, and yet, you are nothing."

+1
+1
-1
Obrázek uživatele Anakin Solo
12. Červenec 2013 - 20:50
Já měl celou dobu za to že si je mohou nechat protože ten krystal si vybral je.....v knihách píšou že meče jiných jediu se jim velmi špatně ovládali....

"Věk víc než jen počet úderů srdce je. Věk je, kolik chyb udělala jsi"
―Yoda

"Síla je vše a vše je síla."
-Vergere

+1
0
-1
Obrázek uživatele Hondo-věčně opilý pirát
23-24
17. Červenec 2013 - 17:58
Já bych řekl že to jen proto, že se jim ten meč špatně držel v ruce, ale jako vždy je to jen můj názor a o správnosti vím kuloví...

+1
+4
-1
Obrázek uživatele Karpagon
12. Červenec 2013 - 20:57
To není tak jednoznačné...

Meditovat o tom, já budu.

+1
0
-1
Obrázek uživatele gorilag
12. Červenec 2013 - 22:39
ono velm zaležalo na prípade za akých si odchádzal z rádu. Napriklad keď si bol pridelený k polnohospodarskemu zboru či jak to tam oni volali tak ti bol meč odobratý. Ale napriklad keď si odišiel z radu ako Ashoka tak ti meč ostal a vlastne im to mohlo byť jendo lebo aj keby že im ten meč zoberu urobia si novy

+1
+2
-1
Obrázek uživatele Darth Nebiros
30-31
13. Červenec 2013 - 1:31
Podle mě si je nechali. To co si sám vytvoříš, postavíš je tvoje. V SW si J/S sami hledají krystaly ( Sithové si vytvářejí syntetické krystaly ) a stavějí své meče, takže si myslím že je docela blbost, kdyby si je nemohli nechat. To je to samé, jako když si postavíš barák na svém pozemku a po pár letech se odstěhuješ někam do zahraničí a stát by ti ho chtěl zabavit jen proto, že už nejsi občanem ČR/SR ( vím je to blbý příklad, ale nic jiného mě teď nenapadlo :D ).

"I'm sorry, I'm having trouble hearing you. I'm getting a lot of bullshit on this line" - Commander Shepard

+1
+2
-1
Obrázek uživatele Mistr jouda
23-24
13. Červenec 2013 - 7:25
Jo a co se stalo s meči a mrtvolami jediů po rozkazu 66?

"A TO SE VYPLATÍ!" -Mistr Jouda, každá šťastná situace.

+1
0
-1
Obrázek uživatele Anakin Solo
13. Červenec 2013 - 8:13
Po rozkazu 66 nechal Palpatine meče buď dát do muzea a expozici Jediu zazdil nebo se jich zbavil nějak jinak

"Věk víc než jen počet úderů srdce je. Věk je, kolik chyb udělala jsi"
―Yoda

"Síla je vše a vše je síla."
-Vergere

+1
-3
-1
Obrázek uživatele tomas5542
13. Červenec 2013 - 14:16
podla mna ked odešel dobrovolne jak Ashoka tak si ho mohli nechat temná jediové sa ani neptali ty si nechali a pokad nekoho vyhodili z rádu tak mu ho zebrali bez debaty
ale take by mna zajimalo co sa po rozkazu 66 stalo s chramem a mrtvyma jediema a mečama tych kterych zabili
mohli by to vysvetlit

+1
0
-1
Obrázek uživatele Marka Ragnos
25-26
13. Červenec 2013 - 16:44
Když se po Mandalorianských válkách vrátila Meetra Surik k Radě Jedi, musela před svým odchodem z řádu odevzdat svůj světelný meč. Víc takových příkladů sem myslím nikde neviděl.

"The chains of the grave cannot hold a Dark Lord of the Sith…"

+1
+3
-1
Obrázek uživatele Anakin Solo
14. Červenec 2013 - 11:18
Po rozkazu 66 byl Chrám Jediu srovnán se zemí.....expozice v Galaktickém muzeu zazděna.....tělesných ostatků Jediu se nějak zbavily...tak to psali na internetu....

"Věk víc než jen počet úderů srdce je. Věk je, kolik chyb udělala jsi"
―Yoda

"Síla je vše a vše je síla."
-Vergere

+1
-3
-1
Obrázek uživatele mysterio
27-28
15. Červenec 2013 - 12:30
Stejně nechápu, proč by je měli odevzdat, když si potom mohli vyrobit nové.

+1
-1
-1
Obrázek uživatele Darth Marmota
83-84
11. Březen 2014 - 22:48
To není zas tak jednoduché. Kde si myslíš, že by si sehnali krystaly. Zašli by do "Galaktického lidlu" a koupili by ho? Kámo, to není sranda něco takovýho sehnat :)

Nazdár

+1
0
-1
Obrázek uživatele Aelsorm
27-28
15. Březen 2014 - 18:49
Stačí navštívit planetu kde rostou, viz příslušný díl...

já s ním tedy souhlasím, neefektivní způsob.

I Luke si v 6.? filmu vyrobil meč...

Míra urážek poukazuje na míru inteligence

+1
0
-1
Obrázek uživatele Darth Mirek
24-25
16. Červenec 2013 - 19:59
Já myslím, že ho odevzdávají třeba pokud jste hráli KOTOR II, když ho vyloučili - ,,A ještě něco, potřebujeme abys odevzdal svůj světelný meč." myslím že to tak je vždy.

Don't ask, if you don't care.

+1
0
-1
Obrázek uživatele Wrait
28-29
Wrait [Překladatel]
16. Červenec 2013 - 21:32
V kotorech to bylo trochu jiné,
Vyloučili jí, proto musela odevzdat meč a navíc ji odřízli od Síly, to byl ten důvod proč si nemohla složit nový meč.
(ikdyž se jí Síla potom vrátila)

I am the holder of the torch, lighting the way
I am the keeper of the flame, soldier of balance

+1
0
-1
Obrázek uživatele Mistr Levi-O
12. Březen 2014 - 19:38
Není to až tak jednoduché.V tomto tématu není definováno jestli Jedi odešel z Řádu Jedi dobrovolně,nebo jestli byl vyloučen.V prvním případě(jako i vtom případě Ashoky)není odebrání světelného meče Jediovi,který má nějaký smysluplný důvod k opuštění Řádu až tak důležité a nestává se až tak často aby takový Jedi se poté obrátil na temnou stranu síly.V druhém případě bych to bral za samozřejmost.

Levi-O

+1
0
-1