Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Klonové války končí! Další epizody ale budou

Reklama
Napsáno dne 12.3.2013

Vcelku kontroverzní nadpis, vskutku, ale nejlépe odpovídá pravdě, která byla vyřčena z úst režiséra Dave Filoniho dne 11.3.2013 přímo na webu starwars.com. 5. série seriálu Star Wars: The Clone Wars se totiž ukázala být poslední, nicméně dalších epizod se nejspíše dočkáme. Jak takovému spornému oznámení rozumět?

Lucasfilm a Filoni oznámili, že Klonové války skončili a že pátá série, která byla zakončena epizodou The Wrong Jedi, byla poslední. Ale teď se to komplikuje. Epizod Klonových válek totiž bylo vytvořeno více, než kolik jsme jich viděli. I v samotném traileru na sérii 5 bylo několik momentů, které nikdy v seriálu nebyly k vidění a na Star Wars Celebration VI minulé léto Filoni a ostatní zmiňovali další odkazy na zajímavé příběhy, které měly být součástí 6. sezóny. Dokonce i v interview ze dne 6. března, které si můžete v angličtině přečíst zde, Filoni říká, doslova: "Je tu ještě spousta příběhů, a jak jsem zmínil, docela dlouho jsme na nich pracovali."

6. sezóny se nedočkáme, ale bylo oznámeno a slíbeno následující: "Pokračujeme v produkci nových příběhů Klonových válek, a budou to ta nejnapínavější dobrodružství, jaké jste kdy viděli. Zůstaňte naladěni pro více informací a bonusového materiálu." Filoni pak dodává: "To nejlepší teprve přijde. Máme několik vzrušujících a nejdůležitějších příběhů, které vás čekají. Pořád jsou tu nějaké mezery. Jedná se o věci, které jsou kritické pro vesmír Star Wars. Jsou to nejlepší epizody, které jsme se svým týmem vytvořili."

Již během páté série jsme byly svědky dělení celistvého příběhu do 4-dílných epizod po 20 minutách. Nejpravděpodobnější se pak tedy jeví rozpracované epizody prostě spojit do jednoho nebo více filmů, stejně jako byly některé příběhy promítány na speciálních projekcích. To však není až tak důležité - dokud bude příběh celistvý, je jedno, jestli bude předložen ve formě několika epizod nebo jednoho filmu. Tou pravou otázkou ovšem je, jak a kdy budou debutovat - v televizi, přímo na DVD/Blu-ray, nebo v kině?

Součástí videa, ve kterém Filoni oznamuje konec seriálu, je i ukázka jedné z budoucích epizod.

Součástí oznámení je také rozhodnutí o zdržení debutu Star Wars: Detours, komediálního seriálu od Setha Greena, Matthewa Senreiche a Todda Grimese. Ten byl koncipován ještě před tím, než byla oznámena nová trilogie. Lucasfilm ovšem po přehodnocení priorit dává přednost epizodě VII před animovanou komedií, což dává smysl. Výsledkem pak je odložení premiéry Detours.

Zdroje:
- IGN.com
- StarWars.com

UPDATE: Hovoří se o novém animovaném seriálu, který by měl být v přípravě. Neví se ale prozatím období, zaměření ani žádné další podrobnější údaje.