Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Disney ruší LucasArts, připravované hry nebudou

Reklama
Napsáno dne 4.4.2013

Kdyby bylo 1. dubna, řekli bychom, že se jedná o apríl. Bohužel však již 1. dubna není a to, že během jediného večera přišlo o práci více, než 150 lidí a byly zrušeny projekty, jako Star Wars: 1313, které využívalo engine Unreal Engine 3, nebo online akční střílečka Star Wars: First Assault, je bohužel smutná pravda.

LucasArts je společnost, kterou založil George Lucas roku 1982 (tehdy ještě jako LucasFilm Games). Na svém kontě má hry, jako jsou:

  • Star Wars: Dark Forces I a II + datadisk
  • Star Wars: Jedi Knight II: Jedi Outcast
  • Star Wars: Jedi Knight: Jedi Academy
  • Star Wars: Battlefront
  • Star Wars: Battlefront 2
  • Indiana Jones and the Last Crusade
  • Indiana Jones and the Fate of Atlantis
  • a desítky dalších...

Tuto společnost spolu s LucasFilmem skoupil minulý rok Disney. Již tehdy prý zaměstnanci LucasArts cítili napětí. To však vyvrcholilo včera k večeru, kdy byla společnost LucasArts zrušena a všichni zaměstnanci propuštěni. Projekty Star Wars: 1313 a Star Wars: First Assault byly stornovány, stejně tak můžeme zapomenout na Battlefront 3 nebo The Force Unleashed 3, o kterých se spekulovalo.

Oficiální důvody mohou být jakékoliv, Disney ale údajně přechází na politiku licencí třetím stranám, kdy umožní kterékoliv společnosti, která si licenci zaplatí, vytvořit hru s titulem Star Wars. Obrázek o nynější situaci, kdy bude moci kdokoliv s dostatkem financí na svůj produkt nalepit nálepku Star Wars už si může udělat každý sám. Studio, které tu s námi bylo přes 30 let, už bohužel další výročí neoslaví.

UPDATE: Dle rozhovoru pro server gameinformer.com je zde možnost, že by na základě licence mohlo Star Wars: 1313 dokončit jiné herní studio. Bližší informace zatím ale nejsou dostupné a nic tomu bohužel prozatím nenasvědčuje přímo. V případě změny vás budeme informovat.

Zdroje a odkazy: