Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Méně CGI, lepší příběh: tak by mohla vypadat Ep. VII

Reklama
Napsáno dne 31.7.2013

Na Star Wars Celebration Europe, jež se konala minulý víkend v německém Essenu, o tom informovala ředitelka Lucasfilmu Kathleen Kennedy. Na rozdíl od Nové trilogie, kde byly upřednostněny vizuální efekty, má být v sedmé epizodě učiněn pomyslný „krok zpět“, tj. měl by být kladen daleko větší důraz na kvalitní příběh a propracované charaktery, přičemž CGI efektů (na které byly epizody I – III primárně zaměřeny) má být méně a mají pouze dokreslovat reálné lokace, ve kterých se bude natáčet. To by mělo přinést reálnější zážitek z filmu oproti původnímu způsobu, kdy herci hráli před zeleným plátnem a jejich interakce s prostředím byla omezena.

„V současné době nemluvíme o ničem jiném. Máme sice úžasný tým z ILM, který dokáže vytvořit fantastické efekty, ale pokud nebudeme mít dobrý příběh a postavy, jsou ony efekty k ničemu.“

Kennedy zřejmě ví, o čem mluví, neboť se podílela na takových kinematografických legendách, jakými jsou např. E.T. Mimozemšťan, Návrat do budoucnosti či Šestý smysl.

Při natáčení další epizody Star Wars by se tedy měly (podobně jako u posledních dílů Star Treku režírovaných J. J. Abramsem, který stojí i za epizodou VII) hojně využívat skutečné modely a prostředí, které na rozdíl od zeleného plátna poskytují hercům značné výhody, neboť „se jich můžete dotknout. A to je to, čeho chceme v kombinaci s digitálními efekty dosáhnout. Pocitu, že je vše skutečné.“

To jsou další silné argumenty pro ty, kteří mají o epizodě VII pochybnosti. Kombinace reálného prostředí s CGI, J. J. Abrams za režií, John Williams za hudbou, Michael Arndt za scénářem a konzultace tvůrců stojících za Impérium vrací úder a Návratem Jediho… to zní velmi slibně.

Zdroje:
- StarWars7News.com
- IGN.com