Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Oznámen čas premiéry pro první spin-off a Epizodu 8

Reklama
Napsáno dne 13.3.2015

Předseda a CEO společnosti Disney oznámil na schůzi akcionářů premiéru pro osmou epizodu Star Wars a první samostatný film, u kterého byl oznámen i název.

Rogue One, jak zní název samostatného Star Wars filmu, by měl být první ze série dobrodružství objevující a rozšiřující postavy a události ze Star Wars ságy. Režie filmu byla svěřena Garethu Edwardsovi (Godzilla), scénář Chrisi Weitzovi (Mravenec Z, Popelka) a v hereckém obsazení by se měla objevit Felicity Jonesová (Teorie všeho). Výkonní producenti budou John Knoll (vedoucí vizuálních triků v ILM, autor myšlenky příběhu Rogue One), Simon Emanuel (Temný rytíř povstal, Rychle a zběsile 6) a Jason McGatlin (Tintinova dobrodruzství, Válka světů). Producenty budou Kathleen Kennedy a Tony To, koproducentem John Swartz. Začátek filmování je plánován na toto léto v Londýně a premiéra by se měla uskutečnit 16. prosince 2016.

Námět Rogue One, piloti letky Rogue Squadron známé z Epizody V: Impérium vrací úder, je celkem překvapující, jelikož se častěji spekulovalo spíše o filmu s Bobou Fettem, Obi-Wanem Kenobim či Yodou. Dá se však čekat, že filmy s nimi dříve nebo později dorazí do kin také.

Jako druhá zpráva byla oznámena premiéra Epizody VIII, pro jejíž scénář a režii byl potvrzen Rian Johnson (Looper). Premiéra by měla nastat symbolicky 40 let a den po premiéře Star Wars: Nová naděje, tedy 26. května 2017. Na produkci filmu se podílejí i Kathleen Kennedy a Ram Bergman, J.J. Abrams bude zastávat funkci výkonného producenta.