Dočkáme se dvou nových Star Wars her. Jedna exkluzivně pro VR
Na pokračování příběhu Cala Kestise si budeme ještě muset nějaký čas počkat. Každopádně studio ILMxLAB, kteří mají na kontě třídílnou minisérii z prostředí Vaderova hradu, se pochlubilo novým projektem pro virtuální realitu. Jedná se o akční adventuru, která ponese název Star Wars: Tales from the Galaxy's Edge. více »
Posunutí představení éry "Vysoké Republiky" na rok 2021
Na rozdíl od Mandaloriana, kterému by měla druhá série vyjít už letos na podzim, na jiný projekt Star Wars si budeme muset počkat. Řeč je o The High Republic, neboli Vysoké republice. Tato událost bude vyprávěna skrze různé sdělovací prostředky, jako jsou hry, komiksy, knihy, nebo filmy a seriály. více »
Výročí premiéry Star Wars: Nová Naděje
25. květen je významným a Silou prosáklý den.Je to způsobeno tím, že si ho po světě fanoušci připomínají jako den, kdy měla v kině premiéru vesmírná fantasy, která dala vzniknout jednomu z nejznámějších vesmírných dobrodružství.  více »
Timothy Olyphant v Boba Fettově zbroji
Na druhou sérii Mandaloriana si ještě nějaký ten pátek počkáme, ale i přesto se už teď nejde vyhnout spekulacím a informacím o nadcházející sezóně. Kromě známých postav, které byly představeny v první sérii se ale dočkáme i úplně nové tváře. A tím je... více »
Kontroverze Legends/Kánon
Poté, co Disney odkoupil licenci Star Wars, první z kroků pod novým vedením byl zásadní krok, který poskytl řadě kreativních lidí prostor pro vyprávění nového příběhu ze světa Star Wars. Vítaný krok pro tvůrce, velice nepříjemný pro většinu hlasitých fanoušků. více »

Oznámen čas premiéry pro první spin-off a Epizodu 8

Reklama
Napsáno dne 13.3.2015

Předseda a CEO společnosti Disney oznámil na schůzi akcionářů premiéru pro osmou epizodu Star Wars a první samostatný film, u kterého byl oznámen i název.

Rogue One, jak zní název samostatného Star Wars filmu, by měl být první ze série dobrodružství objevující a rozšiřující postavy a události ze Star Wars ságy. Režie filmu byla svěřena Garethu Edwardsovi (Godzilla), scénář Chrisi Weitzovi (Mravenec Z, Popelka) a v hereckém obsazení by se měla objevit Felicity Jonesová (Teorie všeho). Výkonní producenti budou John Knoll (vedoucí vizuálních triků v ILM, autor myšlenky příběhu Rogue One), Simon Emanuel (Temný rytíř povstal, Rychle a zběsile 6) a Jason McGatlin (Tintinova dobrodruzství, Válka světů). Producenty budou Kathleen Kennedy a Tony To, koproducentem John Swartz. Začátek filmování je plánován na toto léto v Londýně a premiéra by se měla uskutečnit 16. prosince 2016.

Námět Rogue One, piloti letky Rogue Squadron známé z Epizody V: Impérium vrací úder, je celkem překvapující, jelikož se častěji spekulovalo spíše o filmu s Bobou Fettem, Obi-Wanem Kenobim či Yodou. Dá se však čekat, že filmy s nimi dříve nebo později dorazí do kin také.

Jako druhá zpráva byla oznámena premiéra Epizody VIII, pro jejíž scénář a režii byl potvrzen Rian Johnson (Looper). Premiéra by měla nastat symbolicky 40 let a den po premiéře Star Wars: Nová naděje, tedy 26. května 2017. Na produkci filmu se podílejí i Kathleen Kennedy a Ram Bergman, J.J. Abrams bude zastávat funkci výkonného producenta.