Ewan McGregor jako hlavní hrdina chystaného seriálu o Kenobim.
Zatím se jedná pouze o spekulaci, ale příští týden se koná D23 EXPO. Zde má mít svůj výstup i panel k připravované streamovací službě Disney+. A jak už to u takových akcí bývá, začnou se drát na světlo informace a lákadla dříve, než mohou být představeny oficiálně. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order má první gameplay video.
Měli jsme příležitost vidět Star Wars Jedi: Fallen Order v pohybu. Dnes večer v průběhu E3 2019 nastoupili herní vývojáři a přední tváře Respawnu s představením prvního gameplaye spolu s ujištěním oficiálního data vydání. více »
Máme oficiální data nových Star Wars filmů!!!
Na Twitteru zveřejnili přibližné termíny vydání filmů od dnešního dne až do roku 2025. Nebudeme tedy muset čekat jako mnozí fanoušci deset nejistých let, jako dělí Star Wars VII: Síla se probouzí (2015) od Pomsty Sithů (2005). více »
Zemřel Peter Mayhew, legendární Chewbacca
Smutnou skutečností se stalo, že náš svět opustil herec Peter Mayhew, který si zahrál legendárního a všemi oblíbeného co-pilota Chewbaccu. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order a VR Vader: Immortal
Dnešní informace se týká připravované hry od studia Respawn Entertainment, která nese název Jedi: Fallen Order. více »

Oznámen čas premiéry pro první spin-off a Epizodu 8

Reklama
Napsáno dne 13.3.2015

Předseda a CEO společnosti Disney oznámil na schůzi akcionářů premiéru pro osmou epizodu Star Wars a první samostatný film, u kterého byl oznámen i název.

Rogue One, jak zní název samostatného Star Wars filmu, by měl být první ze série dobrodružství objevující a rozšiřující postavy a události ze Star Wars ságy. Režie filmu byla svěřena Garethu Edwardsovi (Godzilla), scénář Chrisi Weitzovi (Mravenec Z, Popelka) a v hereckém obsazení by se měla objevit Felicity Jonesová (Teorie všeho). Výkonní producenti budou John Knoll (vedoucí vizuálních triků v ILM, autor myšlenky příběhu Rogue One), Simon Emanuel (Temný rytíř povstal, Rychle a zběsile 6) a Jason McGatlin (Tintinova dobrodruzství, Válka světů). Producenty budou Kathleen Kennedy a Tony To, koproducentem John Swartz. Začátek filmování je plánován na toto léto v Londýně a premiéra by se měla uskutečnit 16. prosince 2016.

Námět Rogue One, piloti letky Rogue Squadron známé z Epizody V: Impérium vrací úder, je celkem překvapující, jelikož se častěji spekulovalo spíše o filmu s Bobou Fettem, Obi-Wanem Kenobim či Yodou. Dá se však čekat, že filmy s nimi dříve nebo později dorazí do kin také.

Jako druhá zpráva byla oznámena premiéra Epizody VIII, pro jejíž scénář a režii byl potvrzen Rian Johnson (Looper). Premiéra by měla nastat symbolicky 40 let a den po premiéře Star Wars: Nová naděje, tedy 26. května 2017. Na produkci filmu se podílejí i Kathleen Kennedy a Ram Bergman, J.J. Abrams bude zastávat funkci výkonného producenta.