Star Wars Jedi: Fallen Order a VR Vader: Immortal
Dnešní informace se týká připravované hry od studia Respawn Entertainment, která nese název Jedi: Fallen Order. více »
Teaser trailer k epizodě IX
Na Star Wars Celebrations byl představen teaser trailer k epizodě IX více »
Informační zpráva o vývoji webu z 10. 2. 2019 / omluva
Nové informace ohledně dalšího směřování webu. více »
Další zrušená hra?
Máme tu další zprávy, ne však dobré... více »
#1313isback
Hra je ve vývoji, máme nové informace více »

Oznámen čas premiéry pro první spin-off a Epizodu 8

Reklama
Napsáno dne 13.3.2015

Předseda a CEO společnosti Disney oznámil na schůzi akcionářů premiéru pro osmou epizodu Star Wars a první samostatný film, u kterého byl oznámen i název.

Rogue One, jak zní název samostatného Star Wars filmu, by měl být první ze série dobrodružství objevující a rozšiřující postavy a události ze Star Wars ságy. Režie filmu byla svěřena Garethu Edwardsovi (Godzilla), scénář Chrisi Weitzovi (Mravenec Z, Popelka) a v hereckém obsazení by se měla objevit Felicity Jonesová (Teorie všeho). Výkonní producenti budou John Knoll (vedoucí vizuálních triků v ILM, autor myšlenky příběhu Rogue One), Simon Emanuel (Temný rytíř povstal, Rychle a zběsile 6) a Jason McGatlin (Tintinova dobrodruzství, Válka světů). Producenty budou Kathleen Kennedy a Tony To, koproducentem John Swartz. Začátek filmování je plánován na toto léto v Londýně a premiéra by se měla uskutečnit 16. prosince 2016.

Námět Rogue One, piloti letky Rogue Squadron známé z Epizody V: Impérium vrací úder, je celkem překvapující, jelikož se častěji spekulovalo spíše o filmu s Bobou Fettem, Obi-Wanem Kenobim či Yodou. Dá se však čekat, že filmy s nimi dříve nebo později dorazí do kin také.

Jako druhá zpráva byla oznámena premiéra Epizody VIII, pro jejíž scénář a režii byl potvrzen Rian Johnson (Looper). Premiéra by měla nastat symbolicky 40 let a den po premiéře Star Wars: Nová naděje, tedy 26. května 2017. Na produkci filmu se podílejí i Kathleen Kennedy a Ram Bergman, J.J. Abrams bude zastávat funkci výkonného producenta.