Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Víme, jaká byla poslední slova admirála Ackbara

Reklama
Napsáno dne 30.5.2018

Legendární postava a admirál ze světa Star Wars nečekaně zemřel ve filmu Poslední z Jediů a my jsme se konečně dozvěděli jeho poslední slova

Admirál Ackbar se poprvé objevil v epizodě VI a okamžitě si získal plno fanoušků hlavně díky dneska už proslulému: „It's a trap!“ Gial Ackbar se poté po 32 letech vrátil i v epizodách VII a VIII, kde jej hrál stejný herec jako v roce 1983, Timothy D. Rose. Jeho hlas, Erik Bauersfeld, si v epizodě VII svou roli také zopakoval, ale bohužel v roce 2016 Bauersfeld zemřel, a tak musel být vybrán nový hlas pro epizodu VIII, jímž se stal Tom Kane.

Ve filmu Poslední z Jediů Ackbar zemřel při útoku Prvního řádu na flotilu Odboje, ale dosud jsme nevěděli, jaká byla jeho poslední slova. To se nyní s vydáním druhého dílu komiksové adaptace Poslední z Jediů od Marvelu mění.

Admirál se se svou posádkou rozloučil slovy: „Blíží se torpéda!“ „Bylo mi ctí s vámi sloužit.“