Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Novinky nově

Reklama
Napsáno dne 23.11.2018

Náš web prošel strastiplnou cestu a je opět funkční. Bohužel nový rozjezd je stále plný zkoušek. Jednou z nich bylo najít nového redaktora. Než se najde právoplatný nástupce, rozhodl jsem se pro vás zprostředkovat nějaké ty novinky sám. Tady je přehled za posledních pár týdnů.

 

John Wiliams skládá novou hudbu pro disneyworld

John Williams, původní skladatel pro první i druhou trilogii, začal nahrávat nový hudební doprovod pro nově budovaný Star Wars resort „Galaxy’s Edge“ v Disneyworldu na Floridě. Momentálně vznikají dvě atrakce. Jedna se jménem „Millenium Falcon: Smugller’s run" a druhá "Star Wars: Rise of the Resistance".

Ve videu se můžete podívat na dvouminutovou ukázku nové skladby společně se záběry budovaného parku. 

(odkaz na video: https://youtu.be/ryorxnoVWxQ)


Epizoda IX

Novinky poslední epizody nové trilogie se budou týkat premiéry, obsazení a možného příběhu.

Původní datum premiéry 23. května 2019, které by odpovídalo ročnímu rozestupu od promítání filmu „Solo: Star Wars story“, bylo změněno na oblíbené období Vánoc, přesněji 19.prosince 2019 pro ČR.

Kromě předpokládaného obsazení pro postavy Odboje Rey, Finna, Poa a Prvního Řádu Kylo Rena a generála Huxe uvidíme opět Kelly Marie Tran jako Rose Tico, Lupitu Nyong’o jako Maz Kanatu a vrátí se další postava původní trilogie. Tentokrát to bude Billy Dee Williams v roli Lando Calrisiana.

Již po smrti Carrie Fisher bylo oznámeno, že jí v roly Leiy nenahradí jiná herečka a v dalších filmech nepoužijí CGI pro její ztvárnění. Přesto se dočkáme Carrie i v nové epizodě. J.J. Abrams oznámil, že v epizodě IX použijí nevyužité záběry z epizody VII.

V duchu starých hrdinů se vrátí i Mark Hamill v roli Luka. Jaká bude jeho role po epizodě VIII není jisté a budeme muset počkat o něco déle.

Nově k obsazení přibývají dvě zajímavá jména. Dominic Monaghan, známý z role Smíška z pána Prstenů a Charlieho ze seriálu Ztraceni. Pro jeho roli ještě neznáme ani jméno ani na jakou stranu se postaví. Druhým hercem je Matt Smith, známý hlavně pro roli Doktora v seriálu Doctor Who. Také není známo, na jakou stranu se postaví, ale podle článku pro Variety, bude hrát klíčovou roli.

(odkaz na článek Variety: https://variety.com/2018/film/news/star-wars-episode-ix-matt-smith-1202886507/)

The Mandalorian

Málo je ještě známo o tomto novém seriálu, něco přeci napsat můžeme

Seriál se zaměří na (pravděpodobně) lovce odměn v duchu Jango a Boba Fetta. Podle tvůrců se děj bude odehrávat tři roky po epizodě VI, v galaktickém kalendáři v období po 7 ABY.

O režii jednotlivých dílů se podělí několik tvůrců: Dave Filoni se zasadí o režii prvního dílu. K dalším režisérům patří Deborah Chow (Jessica Jones, Mr. Robot), Rick Famuyiwa (Dope, Confirmation), Bryce Dallas Howard (Jurassic World), and Taika Waititi (Thor: Ragnarok).

Prvním obsazením seriálu je Pedro Pascal (herec Oberyna Martela ze Hry o trůny) a Gina Carano (Deathpool, Fast & Furious 6).

 

Autor: Wrait