Ewan McGregor jako hlavní hrdina chystaného seriálu o Kenobim.
Zatím se jedná pouze o spekulaci, ale příští týden se koná D23 EXPO. Zde má mít svůj výstup i panel k připravované streamovací službě Disney+. A jak už to u takových akcí bývá, začnou se drát na světlo informace a lákadla dříve, než mohou být představeny oficiálně. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order má první gameplay video.
Měli jsme příležitost vidět Star Wars Jedi: Fallen Order v pohybu. Dnes večer v průběhu E3 2019 nastoupili herní vývojáři a přední tváře Respawnu s představením prvního gameplaye spolu s ujištěním oficiálního data vydání. více »
Máme oficiální data nových Star Wars filmů!!!
Na Twitteru zveřejnili přibližné termíny vydání filmů od dnešního dne až do roku 2025. Nebudeme tedy muset čekat jako mnozí fanoušci deset nejistých let, jako dělí Star Wars VII: Síla se probouzí (2015) od Pomsty Sithů (2005). více »
Zemřel Peter Mayhew, legendární Chewbacca
Smutnou skutečností se stalo, že náš svět opustil herec Peter Mayhew, který si zahrál legendárního a všemi oblíbeného co-pilota Chewbaccu. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order a VR Vader: Immortal
Dnešní informace se týká připravované hry od studia Respawn Entertainment, která nese název Jedi: Fallen Order. více »

Novinky nově

Reklama
Napsáno dne 23.11.2018

Náš web prošel strastiplnou cestu a je opět funkční. Bohužel nový rozjezd je stále plný zkoušek. Jednou z nich bylo najít nového redaktora. Než se najde právoplatný nástupce, rozhodl jsem se pro vás zprostředkovat nějaké ty novinky sám. Tady je přehled za posledních pár týdnů.

 

John Wiliams skládá novou hudbu pro disneyworld

John Williams, původní skladatel pro první i druhou trilogii, začal nahrávat nový hudební doprovod pro nově budovaný Star Wars resort „Galaxy’s Edge“ v Disneyworldu na Floridě. Momentálně vznikají dvě atrakce. Jedna se jménem „Millenium Falcon: Smugller’s run" a druhá "Star Wars: Rise of the Resistance".

Ve videu se můžete podívat na dvouminutovou ukázku nové skladby společně se záběry budovaného parku. 

(odkaz na video: https://youtu.be/ryorxnoVWxQ)


Epizoda IX

Novinky poslední epizody nové trilogie se budou týkat premiéry, obsazení a možného příběhu.

Původní datum premiéry 23. května 2019, které by odpovídalo ročnímu rozestupu od promítání filmu „Solo: Star Wars story“, bylo změněno na oblíbené období Vánoc, přesněji 19.prosince 2019 pro ČR.

Kromě předpokládaného obsazení pro postavy Odboje Rey, Finna, Poa a Prvního Řádu Kylo Rena a generála Huxe uvidíme opět Kelly Marie Tran jako Rose Tico, Lupitu Nyong’o jako Maz Kanatu a vrátí se další postava původní trilogie. Tentokrát to bude Billy Dee Williams v roli Lando Calrisiana.

Již po smrti Carrie Fisher bylo oznámeno, že jí v roly Leiy nenahradí jiná herečka a v dalších filmech nepoužijí CGI pro její ztvárnění. Přesto se dočkáme Carrie i v nové epizodě. J.J. Abrams oznámil, že v epizodě IX použijí nevyužité záběry z epizody VII.

V duchu starých hrdinů se vrátí i Mark Hamill v roli Luka. Jaká bude jeho role po epizodě VIII není jisté a budeme muset počkat o něco déle.

Nově k obsazení přibývají dvě zajímavá jména. Dominic Monaghan, známý z role Smíška z pána Prstenů a Charlieho ze seriálu Ztraceni. Pro jeho roli ještě neznáme ani jméno ani na jakou stranu se postaví. Druhým hercem je Matt Smith, známý hlavně pro roli Doktora v seriálu Doctor Who. Také není známo, na jakou stranu se postaví, ale podle článku pro Variety, bude hrát klíčovou roli.

(odkaz na článek Variety: https://variety.com/2018/film/news/star-wars-episode-ix-matt-smith-1202886507/)

The Mandalorian

Málo je ještě známo o tomto novém seriálu, něco přeci napsat můžeme

Seriál se zaměří na (pravděpodobně) lovce odměn v duchu Jango a Boba Fetta. Podle tvůrců se děj bude odehrávat tři roky po epizodě VI, v galaktickém kalendáři v období po 7 ABY.

O režii jednotlivých dílů se podělí několik tvůrců: Dave Filoni se zasadí o režii prvního dílu. K dalším režisérům patří Deborah Chow (Jessica Jones, Mr. Robot), Rick Famuyiwa (Dope, Confirmation), Bryce Dallas Howard (Jurassic World), and Taika Waititi (Thor: Ragnarok).

Prvním obsazením seriálu je Pedro Pascal (herec Oberyna Martela ze Hry o trůny) a Gina Carano (Deathpool, Fast & Furious 6).

 

Autor: Wrait