Dočkáme se dvou nových Star Wars her. Jedna exkluzivně pro VR
Na pokračování příběhu Cala Kestise si budeme ještě muset nějaký čas počkat. Každopádně studio ILMxLAB, kteří mají na kontě třídílnou minisérii z prostředí Vaderova hradu, se pochlubilo novým projektem pro virtuální realitu. Jedná se o akční adventuru, která ponese název Star Wars: Tales from the Galaxy's Edge. více »
Posunutí představení éry "Vysoké Republiky" na rok 2021
Na rozdíl od Mandaloriana, kterému by měla druhá série vyjít už letos na podzim, na jiný projekt Star Wars si budeme muset počkat. Řeč je o The High Republic, neboli Vysoké republice. Tato událost bude vyprávěna skrze různé sdělovací prostředky, jako jsou hry, komiksy, knihy, nebo filmy a seriály. více »
Výročí premiéry Star Wars: Nová Naděje
25. květen je významným a Silou prosáklý den.Je to způsobeno tím, že si ho po světě fanoušci připomínají jako den, kdy měla v kině premiéru vesmírná fantasy, která dala vzniknout jednomu z nejznámějších vesmírných dobrodružství.  více »
Timothy Olyphant v Boba Fettově zbroji
Na druhou sérii Mandaloriana si ještě nějaký ten pátek počkáme, ale i přesto se už teď nejde vyhnout spekulacím a informacím o nadcházející sezóně. Kromě známých postav, které byly představeny v první sérii se ale dočkáme i úplně nové tváře. A tím je... více »
Kontroverze Legends/Kánon
Poté, co Disney odkoupil licenci Star Wars, první z kroků pod novým vedením byl zásadní krok, který poskytl řadě kreativních lidí prostor pro vyprávění nového příběhu ze světa Star Wars. Vítaný krok pro tvůrce, velice nepříjemný pro většinu hlasitých fanoušků. více »

Hra 1313 je (možná) zpět

Reklama
Napsáno dne 20.12.2018

Na Youtube kanálu Star Wars Comics se objevilo video o údejném připravovaném projektu ve šlépějích ukončené hry 1313.

Původní hra byla ve vývoji od roku 2012 a následujícího roku byla ukončena v důsledku zrušení vývoje v LucasArts. Společnost existuje pouze pro správu licencí Star Wars tvorby. 

Autor videa prohlásil, že chce oživit koncept 1313 ve své nové připravované, čistě fanouškovské, hře. Nyní pomocí svého kanálu a hashtagu #1313isback hledá dobrovolníky z řad fanoušků, kteří by se k němu přidali a podíleli se na vývoji hry. Nepodal žádné konkrétní informace, kromě toho, že dosavadní vývoj financuje osobně a hru by chtěl vydat jako free to play.

Zůstávají nám však otázky, které zatím zůstávají nezodpovězené a autor se zdá být velmi tajnůstkářský. Zmínil, že se jedná o fanmade hru a neměl by se tedy stát terčem právníků EA, ale zatím k tomu nemáme podložené důkazy. Stejně tak nevíme v jakém stavu hra je a kdy můžeme očekávat víc než jen pár screenshotů.