Ewan McGregor jako hlavní hrdina chystaného seriálu o Kenobim.
Zatím se jedná pouze o spekulaci, ale příští týden se koná D23 EXPO. Zde má mít svůj výstup i panel k připravované streamovací službě Disney+. A jak už to u takových akcí bývá, začnou se drát na světlo informace a lákadla dříve, než mohou být představeny oficiálně. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order má první gameplay video.
Měli jsme příležitost vidět Star Wars Jedi: Fallen Order v pohybu. Dnes večer v průběhu E3 2019 nastoupili herní vývojáři a přední tváře Respawnu s představením prvního gameplaye spolu s ujištěním oficiálního data vydání. více »
Máme oficiální data nových Star Wars filmů!!!
Na Twitteru zveřejnili přibližné termíny vydání filmů od dnešního dne až do roku 2025. Nebudeme tedy muset čekat jako mnozí fanoušci deset nejistých let, jako dělí Star Wars VII: Síla se probouzí (2015) od Pomsty Sithů (2005). více »
Zemřel Peter Mayhew, legendární Chewbacca
Smutnou skutečností se stalo, že náš svět opustil herec Peter Mayhew, který si zahrál legendárního a všemi oblíbeného co-pilota Chewbaccu. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order a VR Vader: Immortal
Dnešní informace se týká připravované hry od studia Respawn Entertainment, která nese název Jedi: Fallen Order. více »

Zemřel Peter Mayhew, legendární Chewbacca

Reklama
Napsáno dne 3.5.2019

Smutnou skutečností se stalo, že náš svět opustil herec Peter Mayhew, který si zahrál legendárního a všemi oblíbeného co-pilota Chewbaccu.

Peter zemřel ve svých 74 letech u sebe doma v Severním Texasu ve společnosti své rodiny. Stalo se to večer 30.dubna, teprve dnes příbuzní rozšířili tuto smutnou zprávu na hercově oficiálním Twitteru.

Jeho výška a osobnost dala duši jednomu z nejoblíbenějších charakterů hvězdné ságy, který navždy zůstane v našich srdcích. Od původní trilogie si zahrál i v Pomsta Sithů a s hrdostí se objevil i v nové trilogii, kde si v chlupatém kostýmu objevil po boku Hana Sola v Síla se probouzí na palubě Millenium Falcon. 

"Své srdce a duši věnoval roli Chewbaccy a je to vidět na každém filmovém záběru, ať už běží, střílí z kuše od boku,  i na jeho pohybech hlavy a úst. Star Wars rodina pro něj znamenala víc, než role ve filmu." tvrdí jeho rodina. 

Tak ať tě provází Síla a odpočívej v pokoji, Žvejkale.