Hlavní informace o Star Wars Squadrons
Star Wars Squadrons se zjevilo v prakticky celé své kráse. Směrodatným se stal nový gameplay trailer, který si vzal na starost představení celé hry. Dozvěděli jsme se prakticky všechny důležité informace, proč si hru (ne)koupit. Pojďme se na ně mrknout. více »
Project Maverick odhalen!
Vzhledem ke skutečnostem, ke kterým dochází v poslední době na většině území Ameriky, odkládaly se některá oznámení her, filmů, nebo seriálů. Jedním takovým oznámením bylo i odhalení tajemného Projektu Maverick. více »
Dočkáme se dvou nových Star Wars her. Jedna exkluzivně pro VR
Studio ILMxLAB, kteří mají na kontě třídílnou minisérii z prostředí Vaderova hradu, se pochlubilo novým projektem pro virtuální realitu. Jedná se o akční adventuru, která ponese název Star Wars: Tales from the Galaxy's Edge. více »
Posunutí představení éry "Vysoké Republiky" na rok 2021
Na rozdíl od Mandaloriana, kterému by měla druhá série vyjít už letos na podzim, na jiný projekt Star Wars si budeme muset počkat. Řeč je o The High Republic, neboli Vysoké republice. Tato událost bude vyprávěna skrze různé sdělovací prostředky, jako jsou hry, komiksy, knihy, nebo filmy a seriály. více »
Výročí premiéry Star Wars: Nová Naděje
25. květen je významným a Silou prosáklý den.Je to způsobeno tím, že si ho po světě fanoušci připomínají jako den, kdy měla v kině premiéru vesmírná fantasy, která dala vzniknout jednomu z nejznámějších vesmírných dobrodružství.  více »

Zemřel Peter Mayhew, legendární Chewbacca

Reklama
Napsáno dne 3.5.2019

Smutnou skutečností se stalo, že náš svět opustil herec Peter Mayhew, který si zahrál legendárního a všemi oblíbeného co-pilota Chewbaccu.

Peter zemřel ve svých 74 letech u sebe doma v Severním Texasu ve společnosti své rodiny. Stalo se to večer 30.dubna, teprve dnes příbuzní rozšířili tuto smutnou zprávu na hercově oficiálním Twitteru.

Jeho výška a osobnost dala duši jednomu z nejoblíbenějších charakterů hvězdné ságy, který navždy zůstane v našich srdcích. Od původní trilogie si zahrál i v Pomsta Sithů a s hrdostí se objevil i v nové trilogii, kde si v chlupatém kostýmu objevil po boku Hana Sola v Síla se probouzí na palubě Millenium Falcon. 

"Své srdce a duši věnoval roli Chewbaccy a je to vidět na každém filmovém záběru, ať už běží, střílí z kuše od boku,  i na jeho pohybech hlavy a úst. Star Wars rodina pro něj znamenala víc, než role ve filmu." tvrdí jeho rodina. 

Tak ať tě provází Síla a odpočívej v pokoji, Žvejkale.