Ewan McGregor jako hlavní hrdina chystaného seriálu o Kenobim.
Zatím se jedná pouze o spekulaci, ale příští týden se koná D23 EXPO. Zde má mít svůj výstup i panel k připravované streamovací službě Disney+. A jak už to u takových akcí bývá, začnou se drát na světlo informace a lákadla dříve, než mohou být představeny oficiálně. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order má první gameplay video.
Měli jsme příležitost vidět Star Wars Jedi: Fallen Order v pohybu. Dnes večer v průběhu E3 2019 nastoupili herní vývojáři a přední tváře Respawnu s představením prvního gameplaye spolu s ujištěním oficiálního data vydání. více »
Máme oficiální data nových Star Wars filmů!!!
Na Twitteru zveřejnili přibližné termíny vydání filmů od dnešního dne až do roku 2025. Nebudeme tedy muset čekat jako mnozí fanoušci deset nejistých let, jako dělí Star Wars VII: Síla se probouzí (2015) od Pomsty Sithů (2005). více »
Zemřel Peter Mayhew, legendární Chewbacca
Smutnou skutečností se stalo, že náš svět opustil herec Peter Mayhew, který si zahrál legendárního a všemi oblíbeného co-pilota Chewbaccu. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order a VR Vader: Immortal
Dnešní informace se týká připravované hry od studia Respawn Entertainment, která nese název Jedi: Fallen Order. více »

Star Wars Jedi: Fallen Order má první gameplay video.

Reklama
Napsáno dne 9.6.2019

Měli jsme příležitost vidět Star Wars Jedi: Fallen Order v pohybu. Dnes večer v průběhu E3 2019 nastoupili herní vývojáři a přední tváře Respawnu s představením prvního gameplaye spolu s ujištěním oficiálního data vydání. Tím má být 15. listopad 2019 a to pro PC a konzole, tak jak bylo řečeno během Star Wars Celebrations.

Ukázka zahrnuje hlavního hrdinu Cal Kentise, který se nachází na planetě Kashyyk.  Na této planetě se pokouší zachránit Wookijské zajatce z držení imperiálních sil. K potěšení mnohých, na této planetě je spolu se Sawem Gerrerou, kterého můžeme znát ze seriálů The Clone Wars a Rebels, nebo také jeho filmového zastoupení ve filmu Rogue One: A Star Wars Story. 

Během třinácti minut byl představený základní pohyb, mohli jsme spatřit běh po zdech, přeskakování platforem různými způsoby a trochu byl přiblížený i soubojový systém s využitím Síly i světelného meče. Záběry jsou prý zasazeny přibližně 3 hodiny po začátku hry, hrdina je schopný například zpomalit, nebo naprosto zastavit čas, provádět dvojité skoky a další. Boj se světelným mečem připomíná zčásti jeho duchovní předchůdce Jedi Outcast, nebo The Force Unleashed, z novějších her by tu mohla být patrná i podobnost s bojovým systémem hry Sekiro. 

Našeho hrdinu doprovází i droid BD-1, který Calovi zajišťuje informace. Asmussen, herní vývojář a představitel studia Respawn se vyjádřil, že "BD" je zkratka pro "Buddy Droid", což v překladu znamená droidí parťák. Takže BD-1 je opravdovým pomocníkem, který bude Calovi poskytovat informace v novém prostředí, svítit baterkou, otevírat uzamčené dveře a dokonce i healovat při soubojích.

V ukázce je také patrné, že Cal bude stát proti různým typům stormtrooperů, droidů a nebude nouze ani o zástupce vesmírné fauny, bude tedy nutné střídat různé bojové styly a časovat si své útoky. 

Hra tedy vypadá velice zajímavě a uvidíme, co nám přinese.