Dočkáme se dvou nových Star Wars her. Jedna exkluzivně pro VR
Na pokračování příběhu Cala Kestise si budeme ještě muset nějaký čas počkat. Každopádně studio ILMxLAB, kteří mají na kontě třídílnou minisérii z prostředí Vaderova hradu, se pochlubilo novým projektem pro virtuální realitu. Jedná se o akční adventuru, která ponese název Star Wars: Tales from the Galaxy's Edge. více »
Posunutí představení éry "Vysoké Republiky" na rok 2021
Na rozdíl od Mandaloriana, kterému by měla druhá série vyjít už letos na podzim, na jiný projekt Star Wars si budeme muset počkat. Řeč je o The High Republic, neboli Vysoké republice. Tato událost bude vyprávěna skrze různé sdělovací prostředky, jako jsou hry, komiksy, knihy, nebo filmy a seriály. více »
Výročí premiéry Star Wars: Nová Naděje
25. květen je významným a Silou prosáklý den.Je to způsobeno tím, že si ho po světě fanoušci připomínají jako den, kdy měla v kině premiéru vesmírná fantasy, která dala vzniknout jednomu z nejznámějších vesmírných dobrodružství.  více »
Timothy Olyphant v Boba Fettově zbroji
Na druhou sérii Mandaloriana si ještě nějaký ten pátek počkáme, ale i přesto se už teď nejde vyhnout spekulacím a informacím o nadcházející sezóně. Kromě známých postav, které byly představeny v první sérii se ale dočkáme i úplně nové tváře. A tím je... více »
Kontroverze Legends/Kánon
Poté, co Disney odkoupil licenci Star Wars, první z kroků pod novým vedením byl zásadní krok, který poskytl řadě kreativních lidí prostor pro vyprávění nového příběhu ze světa Star Wars. Vítaný krok pro tvůrce, velice nepříjemný pro většinu hlasitých fanoušků. více »

Star Wars Jedi: Fallen Order má první gameplay video.

Reklama
Napsáno dne 9.6.2019

Měli jsme příležitost vidět Star Wars Jedi: Fallen Order v pohybu. Dnes večer v průběhu E3 2019 nastoupili herní vývojáři a přední tváře Respawnu s představením prvního gameplaye spolu s ujištěním oficiálního data vydání. Tím má být 15. listopad 2019 a to pro PC a konzole, tak jak bylo řečeno během Star Wars Celebrations.

Ukázka zahrnuje hlavního hrdinu Cal Kentise, který se nachází na planetě Kashyyk.  Na této planetě se pokouší zachránit Wookijské zajatce z držení imperiálních sil. K potěšení mnohých, na této planetě je spolu se Sawem Gerrerou, kterého můžeme znát ze seriálů The Clone Wars a Rebels, nebo také jeho filmového zastoupení ve filmu Rogue One: A Star Wars Story. 

Během třinácti minut byl představený základní pohyb, mohli jsme spatřit běh po zdech, přeskakování platforem různými způsoby a trochu byl přiblížený i soubojový systém s využitím Síly i světelného meče. Záběry jsou prý zasazeny přibližně 3 hodiny po začátku hry, hrdina je schopný například zpomalit, nebo naprosto zastavit čas, provádět dvojité skoky a další. Boj se světelným mečem připomíná zčásti jeho duchovní předchůdce Jedi Outcast, nebo The Force Unleashed, z novějších her by tu mohla být patrná i podobnost s bojovým systémem hry Sekiro. 

Našeho hrdinu doprovází i droid BD-1, který Calovi zajišťuje informace. Asmussen, herní vývojář a představitel studia Respawn se vyjádřil, že "BD" je zkratka pro "Buddy Droid", což v překladu znamená droidí parťák. Takže BD-1 je opravdovým pomocníkem, který bude Calovi poskytovat informace v novém prostředí, svítit baterkou, otevírat uzamčené dveře a dokonce i healovat při soubojích.

V ukázce je také patrné, že Cal bude stát proti různým typům stormtrooperů, droidů a nebude nouze ani o zástupce vesmírné fauny, bude tedy nutné střídat různé bojové styly a časovat si své útoky. 

Hra tedy vypadá velice zajímavě a uvidíme, co nám přinese.