Dočkáme se dvou nových Star Wars her. Jedna exkluzivně pro VR
Na pokračování příběhu Cala Kestise si budeme ještě muset nějaký čas počkat. Každopádně studio ILMxLAB, kteří mají na kontě třídílnou minisérii z prostředí Vaderova hradu, se pochlubilo novým projektem pro virtuální realitu. Jedná se o akční adventuru, která ponese název Star Wars: Tales from the Galaxy's Edge. více »
Posunutí představení éry "Vysoké Republiky" na rok 2021
Na rozdíl od Mandaloriana, kterému by měla druhá série vyjít už letos na podzim, na jiný projekt Star Wars si budeme muset počkat. Řeč je o The High Republic, neboli Vysoké republice. Tato událost bude vyprávěna skrze různé sdělovací prostředky, jako jsou hry, komiksy, knihy, nebo filmy a seriály. více »
Výročí premiéry Star Wars: Nová Naděje
25. květen je významným a Silou prosáklý den.Je to způsobeno tím, že si ho po světě fanoušci připomínají jako den, kdy měla v kině premiéru vesmírná fantasy, která dala vzniknout jednomu z nejznámějších vesmírných dobrodružství.  více »
Timothy Olyphant v Boba Fettově zbroji
Na druhou sérii Mandaloriana si ještě nějaký ten pátek počkáme, ale i přesto se už teď nejde vyhnout spekulacím a informacím o nadcházející sezóně. Kromě známých postav, které byly představeny v první sérii se ale dočkáme i úplně nové tváře. A tím je... více »
Kontroverze Legends/Kánon
Poté, co Disney odkoupil licenci Star Wars, první z kroků pod novým vedením byl zásadní krok, který poskytl řadě kreativních lidí prostor pro vyprávění nového příběhu ze světa Star Wars. Vítaný krok pro tvůrce, velice nepříjemný pro většinu hlasitých fanoušků. více »

Ewan McGregor jako hlavní hrdina chystaného seriálu o Kenobim

Reklama
Napsáno dne 15.8.2019

Zatím se jedná pouze o spekulaci, ale příští týden se koná D23 EXPO. Zde má mít svůj výstup i panel k připravované streamovací službě Disney+. A jak už to u takových akcí bývá, začnou se drát na světlo informace a lákadla dříve, než mohou být představeny oficiálně. A stejně tak se stalo i nyní. Dnes totiž server Cinelinx zveřejnil, že Ewan McGregor, představitel Obi-Wan Kenobiho se podepsal ke hranému seriálu právě o oblíbeném rytíři Jedi. 

Vzhledem ke zdroji, který v minulosti jako první odhalil, že v nadcházejícím filmu Star Wars bude Lando Calrissian a také poukázal pracovní názvy všech nových Star Wars filmů, lze jejich informace považovat za důvěryhodné. 

Samostatného spin-off filmu o Kenobim se tedy nedočkáme. Podle všeho byl scénář z filmu předěláván a přepracován na seriál pro novou streamovací službu Disney+. Stávající počet epizod by mělo být osm (dříve se proslýchalo o pouhých šesti). A kromě toho, že McGregor bude v hlavní roli, dále se uvádí, že by několik epizod měl i sám režírovat. 

Streamovací služba Disney+, bude spuštěna 12. listopadu 2019 a budou na ní uvedeny všechny nové i staré Star Wars seriály. Jedním z nejočekávanějších je zatím The Mandalorian.