Hlavní informace o Star Wars Squadrons
Star Wars Squadrons se zjevilo v prakticky celé své kráse. Směrodatným se stal nový gameplay trailer, který si vzal na starost představení celé hry. Dozvěděli jsme se prakticky všechny důležité informace, proč si hru (ne)koupit. Pojďme se na ně mrknout. více »
Project Maverick odhalen!
Vzhledem ke skutečnostem, ke kterým dochází v poslední době na většině území Ameriky, odkládaly se některá oznámení her, filmů, nebo seriálů. Jedním takovým oznámením bylo i odhalení tajemného Projektu Maverick. více »
Dočkáme se dvou nových Star Wars her. Jedna exkluzivně pro VR
Studio ILMxLAB, kteří mají na kontě třídílnou minisérii z prostředí Vaderova hradu, se pochlubilo novým projektem pro virtuální realitu. Jedná se o akční adventuru, která ponese název Star Wars: Tales from the Galaxy's Edge. více »
Posunutí představení éry "Vysoké Republiky" na rok 2021
Na rozdíl od Mandaloriana, kterému by měla druhá série vyjít už letos na podzim, na jiný projekt Star Wars si budeme muset počkat. Řeč je o The High Republic, neboli Vysoké republice. Tato událost bude vyprávěna skrze různé sdělovací prostředky, jako jsou hry, komiksy, knihy, nebo filmy a seriály. více »
Výročí premiéry Star Wars: Nová Naděje
25. květen je významným a Silou prosáklý den.Je to způsobeno tím, že si ho po světě fanoušci připomínají jako den, kdy měla v kině premiéru vesmírná fantasy, která dala vzniknout jednomu z nejznámějších vesmírných dobrodružství.  více »

Dočkáme se dvou nových Star Wars her, jedna exkluzivně pro VR

Reklama
Napsáno dne 30.5.2020

Po vydařeném Jedi: Fallen Order a Vader Immortal nás čekají další Star Wars hry. Na pokračování příběhu Cala Kestise si budeme ještě muset nějaký čas počkat. Každopádně studio ILMxLAB, kteří mají na kontě třídílnou minisérii z prostředí Vaderova hradu, se pochlubilo novým projektem pro virtuální realitu. Jedná se o akční adventuru, která ponese název Star Wars: Tales from the Galaxy's Edge. Další hra je označována jako Project Maverick.

Star Wars: Tales from the Galaxy's Edge

Zatímco Vader: Immortal byl lineráním příběhem, ve kterém je možné se projít vnitřkem Vaderova hradu a odhalit tajemství tvrze, i Temného lorda ze Sithu, nový projekt slibuje větší otevřenost hráčova rozhodování. Hráč tedy snad bude mít více volnosti a dostane možnost projít si příběh v živějším světě, kde budou mít činny i své následky. Děj se bude odehrávat na planetě Batuu, konkrétně na základně Black Spire, kde se shlukují dobrodruzi, obchodníci a samozřejmě i pašeráci. Hra má být zasazena do doby mezi filmy The Last Jedi a The Rise of Skywalker. Současně bychom se měli dočkat i nějakých známých postav, jejichž identita je nám prozatím neznámá. Také není jisté, na jaké platformě bude přístupná, ale jelikož je vytvářena s týmem Oculus Studios, můžeme očekávat spojitost s headsetem jejich značky. Je jen otázkou, zda se bude jednat i o Rift, nebo jen Quest, jako tomu bylo u Vader: Immortal

Project Maverick

Jestli jste měli pocit, že jste se toho o výše zmíněné hře nedozvěděli dost, ani tady vám nebudeme moc nápomocní. O této hře se nepovedlo zatím zjistit téměř nic. Podle magazínu Kotaku by se mělo jednat o menší hru, na které pracuje EA Motive. Tato hra není určena pro VR a nemá to být mobilní hra, nýbrž unikátní zážitek ze Star Wars. To je fakt vše, co víme. Zatímco na pokračování Fallen Orderu maká opět Respawn, EA Motive je malá skupina vývojářů, kteří by měli dělat na menších Star Wars hrách. Předtím Motive pomáhali třeba při vývoji Battlefrontu. Bližších informací bychom se mohli dočkat v první polovině června, tak snad vyjde najevo, zda nám jen mažou med kolem pusy, nebo se bude jednat skutečně o něco naprosto epického a jedinečného.