Hlavní informace o Star Wars Squadrons
Star Wars Squadrons se zjevilo v prakticky celé své kráse. Směrodatným se stal nový gameplay trailer, který si vzal na starost představení celé hry. Dozvěděli jsme se prakticky všechny důležité informace, proč si hru (ne)koupit. Pojďme se na ně mrknout. více »
Project Maverick odhalen!
Vzhledem ke skutečnostem, ke kterým dochází v poslední době na většině území Ameriky, odkládaly se některá oznámení her, filmů, nebo seriálů. Jedním takovým oznámením bylo i odhalení tajemného Projektu Maverick. více »
Dočkáme se dvou nových Star Wars her. Jedna exkluzivně pro VR
Studio ILMxLAB, kteří mají na kontě třídílnou minisérii z prostředí Vaderova hradu, se pochlubilo novým projektem pro virtuální realitu. Jedná se o akční adventuru, která ponese název Star Wars: Tales from the Galaxy's Edge. více »
Posunutí představení éry "Vysoké Republiky" na rok 2021
Na rozdíl od Mandaloriana, kterému by měla druhá série vyjít už letos na podzim, na jiný projekt Star Wars si budeme muset počkat. Řeč je o The High Republic, neboli Vysoké republice. Tato událost bude vyprávěna skrze různé sdělovací prostředky, jako jsou hry, komiksy, knihy, nebo filmy a seriály. více »
Výročí premiéry Star Wars: Nová Naděje
25. květen je významným a Silou prosáklý den.Je to způsobeno tím, že si ho po světě fanoušci připomínají jako den, kdy měla v kině premiéru vesmírná fantasy, která dala vzniknout jednomu z nejznámějších vesmírných dobrodružství.  více »

Změny ve webovém chatu

Napsal: HorLukRos
Dne: 18.7.2013 19:42
Kategorie: Návrhy k webu (2012 - 2014)
Zpět na fórum

Udělal jsem některé změny ve webovém chatu. Mimo opravy antispamového systému, který se choval zmateně a upravení způsobu mazání místností, jsem většinu úsilí směroval do vyřešení výpadků, ke kterým docházelo v případě připojení a chatování příliš mnoha uživatelů.

Nyní je chat schopen přizpůsobovat se rychlosti spojení uživatele se serverem a v případě, že detekuje příliš velkou odezvu v komunikaci, zpomalí chod celého chatu ve prospěch "nezahlcení serveru požadavky" :-) Navíc je to relativní i k rychlosti internetového připojení konkrétního uživatele. V podstatě teď existují tři režimy:

Normální režim - Rychlá odezva serveru
Zprávy se přenáší v téměř reálném čase, BANování a kickování se spožděním nanejvýš 2.5s, udělení správcovských pravomocí se spožděním nanejvýš 3s.

Pomalý režim - Pomalá odezva serveru
Je signalizován žlutým vykřičníkem vlevo nahoře ve webovém chatu. Zprávy se přenáší s mírným spožděním obvykle do 3.5s, BANování a kickování se spožděním nanejvýš 4s, udělení správcovských pravomocí se spožděním nanejvýš 6s.

Kritický režim - Extrémě pomalá odezva serveru
Je signalizován červeným vykřičníkem vlevo nahoře ve webovém chatu. Zprávy se přenáší s velkým spožděním až 8 sekund, BANování a kickování se spoždením až 6.5s (v tomto případě mají přednost před zprávami), udělení zprávcovských pravomocí se spožděním až 10s. Dochází navíc obvykle k efektu stálého "odpojování a připojování" uživatele v online listu místnosti (sám uživatel se vidí v pořádku, ale ostatní jej vidí v intervalu několika sekund problikávat). Ale jinak chat pořád jede.

Aktivace/deaktivace těchto režimů je automatická jen na základě aktuální rychlosti připojení a uživatel nemá možnost do ní jakkoliv zasahovat. Navíc nezapomínejte, že k tomu dochází individuálně na straně každého uživatele. Pokud je tedy třeba někdo jen na wifině s mizernou rychlostí, může se mu aktivovat pomalý / kritický režim, ale ostatní uživatelé jsou stále v normálním režimu (pokud server není příliš zatížen; pak by se to projevilo u všech).

Nemám bohužel možnost to efektivně otestovat (ručně zahlcovat server nebo si zpomalovat připojení se mi zrovna nechce), takže ladit to budu až teď za ostrého provozu. Pokud objevíte nějakou chybu, určitě dejte vědět.
Přidat komentář
Obrázek uživatele HorLukRos
26-27
HorLukRos [Bývalý admin]
25. Červenec 2013 - 13:02
Přidal jsem ještě i signalizaci úplného výpadku.
EDIT: Ještě jsem zavedl "ospalý režim" - když dlouho nikdo nic nepíše. Stejné, jako pomalý režim.

Všichni máme své stroje času. Některé nás vezmou zpět - těm říkáme vzpomínky. Některé nás pohání kupředu - těm říkáme sny.

+1
+2
-1