Ewan McGregor jako hlavní hrdina chystaného seriálu o Kenobim.
Zatím se jedná pouze o spekulaci, ale příští týden se koná D23 EXPO. Zde má mít svůj výstup i panel k připravované streamovací službě Disney+. A jak už to u takových akcí bývá, začnou se drát na světlo informace a lákadla dříve, než mohou být představeny oficiálně. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order má první gameplay video.
Měli jsme příležitost vidět Star Wars Jedi: Fallen Order v pohybu. Dnes večer v průběhu E3 2019 nastoupili herní vývojáři a přední tváře Respawnu s představením prvního gameplaye spolu s ujištěním oficiálního data vydání. více »
Máme oficiální data nových Star Wars filmů!!!
Na Twitteru zveřejnili přibližné termíny vydání filmů od dnešního dne až do roku 2025. Nebudeme tedy muset čekat jako mnozí fanoušci deset nejistých let, jako dělí Star Wars VII: Síla se probouzí (2015) od Pomsty Sithů (2005). více »
Zemřel Peter Mayhew, legendární Chewbacca
Smutnou skutečností se stalo, že náš svět opustil herec Peter Mayhew, který si zahrál legendárního a všemi oblíbeného co-pilota Chewbaccu. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order a VR Vader: Immortal
Dnešní informace se týká připravované hry od studia Respawn Entertainment, která nese název Jedi: Fallen Order. více »

Změny ve webovém chatu

Napsal: HorLukRos
Dne: 18.7.2013 19:42
Kategorie: Návrhy k webu (2012 - 2014)
Zpět na fórum

Udělal jsem některé změny ve webovém chatu. Mimo opravy antispamového systému, který se choval zmateně a upravení způsobu mazání místností, jsem většinu úsilí směroval do vyřešení výpadků, ke kterým docházelo v případě připojení a chatování příliš mnoha uživatelů.

Nyní je chat schopen přizpůsobovat se rychlosti spojení uživatele se serverem a v případě, že detekuje příliš velkou odezvu v komunikaci, zpomalí chod celého chatu ve prospěch "nezahlcení serveru požadavky" :-) Navíc je to relativní i k rychlosti internetového připojení konkrétního uživatele. V podstatě teď existují tři režimy:

Normální režim - Rychlá odezva serveru
Zprávy se přenáší v téměř reálném čase, BANování a kickování se spožděním nanejvýš 2.5s, udělení správcovských pravomocí se spožděním nanejvýš 3s.

Pomalý režim - Pomalá odezva serveru
Je signalizován žlutým vykřičníkem vlevo nahoře ve webovém chatu. Zprávy se přenáší s mírným spožděním obvykle do 3.5s, BANování a kickování se spožděním nanejvýš 4s, udělení správcovských pravomocí se spožděním nanejvýš 6s.

Kritický režim - Extrémě pomalá odezva serveru
Je signalizován červeným vykřičníkem vlevo nahoře ve webovém chatu. Zprávy se přenáší s velkým spožděním až 8 sekund, BANování a kickování se spoždením až 6.5s (v tomto případě mají přednost před zprávami), udělení zprávcovských pravomocí se spožděním až 10s. Dochází navíc obvykle k efektu stálého "odpojování a připojování" uživatele v online listu místnosti (sám uživatel se vidí v pořádku, ale ostatní jej vidí v intervalu několika sekund problikávat). Ale jinak chat pořád jede.

Aktivace/deaktivace těchto režimů je automatická jen na základě aktuální rychlosti připojení a uživatel nemá možnost do ní jakkoliv zasahovat. Navíc nezapomínejte, že k tomu dochází individuálně na straně každého uživatele. Pokud je tedy třeba někdo jen na wifině s mizernou rychlostí, může se mu aktivovat pomalý / kritický režim, ale ostatní uživatelé jsou stále v normálním režimu (pokud server není příliš zatížen; pak by se to projevilo u všech).

Nemám bohužel možnost to efektivně otestovat (ručně zahlcovat server nebo si zpomalovat připojení se mi zrovna nechce), takže ladit to budu až teď za ostrého provozu. Pokud objevíte nějakou chybu, určitě dejte vědět.
Přidat komentář
Obrázek uživatele HorLukRos
25-26
HorLukRos [Bývalý admin]
25. Červenec 2013 - 13:02
Přidal jsem ještě i signalizaci úplného výpadku.
EDIT: Ještě jsem zavedl "ospalý režim" - když dlouho nikdo nic nepíše. Stejné, jako pomalý režim.

Všichni máme své stroje času. Některé nás vezmou zpět - těm říkáme vzpomínky. Některé nás pohání kupředu - těm říkáme sny.

+1
+2
-1