Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Minion Kolar - příběh ze Staré Republiky - PROLOG

Reklama
Autor: Mistr jouda
Přidáno:16. Srpen 2013 - 12:00
Přihlásit se k odběru

PROLOG

„Tython. Planeta, kde Jediové přežívají poté, co je Sithové povraždili v Chrámu na Coruscantu. Toto je příběh mladého padawana, jak se stal Jediem.

Malá dvoukřídlá šedá transportní loď přistála na plošině jakési budovy u Tythonském chrámu s lehkým otřesem. Dveře se otevřeli. Stromy v okolí se otřásly, voda v nedalekém jezeře se zachvěla a Jediové pozorovali přistávající objekt. Vystoupila skupina lidí. Oblečeni byli v oranžových vestách s hnědými kalhotami ve vysokých černých botách. Byla to skupina nových padawanů. Jeden z nich byl na pohled arogantní. Byl to padawan Kuban Shan. Svalnatý, neobratný, ale silný Bratranec známé mistryně Satele Shan. Myslel si, že když je bratranec velmi známe Jedi, tak je Vyvolený, že zničí Sithy a obnoví rovnováhu Síly.
„Á, nová skupina budoucích Jediů," řekl neznámý Jedi. Kuban se vetřel ze skupiny dopředu k Jediovi. Jedi vypadal velice mocně. Padawani svůj zrak upřeli na jeho světelný meč. „Ó ano. Světelný meč, zbraň Jediů i Sithů. Sami si tento meč vyrobíte," řekl Jedi v rochu, který symbolizoval Jedi Konzula, Jedie, mocného v Síle, než v meči. „Jmenuji se Dam Jurchik. Jsem mistr Jedi, co se stará o zaučování vás, o zaučování padawanů. Nyní půjdeme k Chrámu, kde mi předvedete své schopnosti ovládání meče." U některých ze skupiny padawanů to vyvolalo radost, že své zkušenosti předvedou opravdovému Jediovi. Ale u jednoho to nevyvolalo nic, byl schován za davem. Neoblíbený padawan, rasy Zabrak, padawan Miniom Kolar. Byl neoblíbený proto, že se nestýkal moc s ostatními. Všechna pozornost mířila k Kubanovi. Mohutný muž měl vlastnost, kterou Miniom neměl. Pýchu. Zabrak vždy točil oči v sloup, když viděl jak se zase předvádí. Nechápal to. Mocného Jedie neudělá to, že se předvádí. Udělají to z něj činy. Činy pro Republiku. „Tak jdeme! Nemáme času nazbyt," řekl Dam a ukázal směrem na cestu, přes les.
„Jste zřejmě tady poprvé, tak vám něco o Tythonu povím.
„Před milénii začali na nelítostné a mýtické planetě Tython první studie Síly prováděné mystickými učenci. Avšak nastal problém - spor mezi učenci, který vedl ke kataklyzmatu, které málem zničilo planetu. Malá skupinka přeživších odjela do jiného hvězdného systému, zapomněli na svou temnou minulost a založili Řád Jedi.
Tisíce let pominulo, a na pravý odkaz Tythonu se zapomnělo. Po znovuobjevení planety ve Velké Válce se Jediové rozhodli zkoumat tajemství historie Tythonu a naučili se mnoho o prvotních uživatelích Síly.
Když Impérium zpustošilo Coruscant a zničilo starý Chrám, Rada Jediů se rozhodla přestavět Chrám na Tythonu a začít zde trénovat nové generace Jediů, aby bojovali proti Sithské hrozbě. Brzo však zjistili, že mystická síla Tythonu nese i Temnou stránku... všudy pronikající nákazu neznámého původu."
„Zajímavé" říkal si Minion, ale jak viděl, Kubana to moc nezajímalo.
Minion byl vnukem Radou oblíbeného Jedie. Ale minulost je minulostí, děd zemřel, ale Miniona úcta k němu žila dál. Jako příbuzná Kubana Shana. Padawani v čele s Damem šli lesní, nekonečnou cestou, přeš břehy řeky, přes ruiny starodávných chrámů. Zvěř je tu hojná. Minium se probil dopředu k Damovi. „A mistře, kdy si vyrobíme své světelné meče?" zeptal se Minium, aby přerušil ticho, občas přerušeným zpěvem ptáků. „Světelné meče? Na to ještě nejste připraveni. Až mi předvedete své schopnosti, tak usoudím, kdo bude připraven."

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
0 hlasů
9 hvězd
0 hlasů
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
1 hlas
6 hvězd
0 hlasů
5 hvězd
1 hlas
4 hvězdy
2 hlasy
3 hvězdy
1 hlas
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů