10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »
Star Wars Squadrons je venku + Discord oznamení
Včera (2.10.) oficiálně vyšla nová videohra Star Wars Squardons. více »

Planety v povídkách

Napsal: Darth Shadow
Dne: 9.8.2014 19:54
Kategorie: Ostatní
Zpět na fórum

Zdravím,
už jsem sem jednou psal o rady pro psaní povídek a ty mi také hodně pomohly - moc děkuji.
Dostal jsem se do fáze, kdy už mám rozvržený děj, charaktery postav a další, ale potřeboval bych ještě jednu radu a to ohledně místa (planety), kde se děj bude odehrávat. Je lepší použít planetu, která již byla ve světe SW zmíněná (a čtenář má tak představu o tom, jak vypadá) nebo si mám pro svůj příběh vytvořit planetu podle vlastních představ (díky čemuž bych měl lepší prostor pro tvorbu)?
Všem moc děkuji za odpovědi.
Přidat komentář
Obrázek uživatele Wrait
25-26
Wrait [Překladatel]
10. Srpen 2014 - 8:08
Podle mně není důvod vymýšlet nové planety. Existuje jich mnoho i takových, o kterých vlastně nic nevíme, jen to že existují. Navíc planeta je mnohem větší než vesmírný přístav - z každé planety známe tak jedno, nebo dvě místa - takže můžeš využít i známé planety a přidat jim jen nové město, nebo tak.
Ale pokud máš opravdu dobrý nápad, nebál bych se ho použít. :)

I am the holder of the torch, lighting the way
I am the keeper of the flame, soldier of balance

+1
+5
-1