Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Sekce uživatelských blogů

Napsal: HorLukRos
Dne: 1.3.2014 16:07
Kategorie: Připomínky k webu (2012 - 2015)
Zpět na fórum

Dnešním dnem jsem spustil doménu pro uživatelské blogy. Každý registrovaný uživatel nyní získává možnost aktivovat si vlastní Star Wars blog pod tímto portálem, psát tam články, nahrávat obrázky atp. (funkce mohou přibývat).

Rád bych ale v první řadě upozornil na fakt, že se jedná o opravdu komplikovaný systém a já nemám prostředky ani čas všechno otestovat úplně dopodrobna a ve všech prohlížečích, obzvlášť vezme-li se v úvahu, o jak proměnlivé prostředí se jedná. Nemohu prostě sám pokrýt všechny případy užití a všechny varianty průchodu systémem a tak bych rád požádal všechny uživatele, aby mi nahlásili (buďto sem, nebo do zpráv), pokud objeví nějakou chybu. Může to být chybová hláška, nefungující odkaz nebo třeba jen špatně napozicované tlačítko.

Některé věci, které nejsou prozatím naimplementovány ale se kterými počítám do buducna:

Náhled článků před uložením
Zpracování formuláře pro přidávání a editaci článku je poněkud odlišné od běžných formulářů zde na webu a prozatím chybí možnost zobrazit si náhled před samotným uložením. Vzhledem k tomu, že majitel blogu může provádět editaci článku kolikrát chce, není to zas až tak nic hrozného, ale možnost náhledu snad časem dodělám.

Sekce s komentáři
Asi by to chtělo, aby měl majitel blogu možnost výpisu všech komentářů v jeho vlastním blogu. Ať už na nějaké zvláštní stránce, nebo formou bloku v menu (nebo obojí). S tím počítám.

Info v profilech
V profilech uživatele by to nejspíš chtělo výpis článků z jeho blogu, tak jako je nyní v profilu seznam povídek. To snad dodělám během pár dnů, to by neměl být až takový problém.
Přidat komentář
Obrázek uživatele Komár
30-31
1. Březen 2014 - 16:57
v jakém formátu musí být blog když už ho mám napsaný (.doc, .jpg)
EDIT: jinak vynikající práce

+1
0
-1
Obrázek uživatele HorLukRos
30-31
HorLukRos [Bývalý admin]
1. Březen 2014 - 17:13
Trochu nerozumím otázce. Vždyť blog je celý systém :D Máš namysli článek blogu? Ten se nahrává jako čistý text který doformátuješ pomocí WYSIWYM editoru přímo na webu.
EDIT: A pokud myslíš obrázky, nejideálnější jsou .jpg a .png. Nejdřív si je nahraj do galerie a pak je můžeš snadno vložit do článku pomocí poslední ikony v editoru článku.

Všichni máme své stroje času. Některé nás vezmou zpět - těm říkáme vzpomínky. Některé nás pohání kupředu - těm říkáme sny.

+1
0
-1
Obrázek uživatele Komár
30-31
1. Březen 2014 - 18:00
nejde mi vybrat soubor

+1
0
-1
Obrázek uživatele HorLukRos
30-31
HorLukRos [Bývalý admin]
1. Březen 2014 - 18:09
U čeho konkrétně? Díval jsem se, že jsi svůj blog ještě neaktivoval a jediné místo, kde je možné vybrat soubor ještě před aktivací je banner blogu. Co vybíráš za formát? Jak jsem řekl, na obrázky (a tím i banner) je ideální .jpg a .png. Případně můžeš zkusit blog aktivovat bez banneru a ten si tam nahrát později skrz nastavení blogu.

Všichni máme své stroje času. Některé nás vezmou zpět - těm říkáme vzpomínky. Některé nás pohání kupředu - těm říkáme sny.

+1
0
-1
Obrázek uživatele Komár
30-31
1. Březen 2014 - 19:33
mám to v .doc už hotové
EDIT: chybička se vloudila ale obrázky mi stále nejdou

+1
0
-1
Obrázek uživatele HorLukRos
30-31
HorLukRos [Bývalý admin]
2. Březen 2014 - 10:45
Jak jsem řekl, článek blogu se nahrává pouze jako čistý text, prostě ho zkopíruj z wordu a doformátuj přímo na webu.

Pokud ti nejdou nahrávat obrázky, popiš mi, jak přesně postupuješ, na co klikáš a co to dělá či nedělá. Na základě tvého popisu, že ti něco nejde, ti moc neporadím.

Všichni máme své stroje času. Některé nás vezmou zpět - těm říkáme vzpomínky. Některé nás pohání kupředu - těm říkáme sny.

+1
0
-1
Obrázek uživatele Komár
30-31
2. Březen 2014 - 11:47
zkopíruju z wordu kde jsou i obrázky a vložím ale bez obrázků

+1
0
-1
Obrázek uživatele HorLukRos
30-31
HorLukRos [Bývalý admin]
2. Březen 2014 - 12:27
No to je jasný, ty máš ty obrázky lokálně v PC ve wordovském souboru, ale to pro účely článku na webu nestačí a nemůžeš je prostě nakopírovat ze schránky. Musí být někde fyzicky na serveru, musí mít svou adresu. Pak je můžeš do článku přidat. Obrázky ve webovém prostředí jsou fyzické soubory, ne jen data ve schránce.

Nejdřív si otevři svou galerii obrázků ( odkaz » ) a tam nahraj všechny obrázky, které potřebuješ. Pak je můžeš do článku vložit pomocí poslední ikony v editoru článků ("Vložit obrázek"). Nezapomeň, že se jedná o WYSIWYM, ne WYSIWYG editor, takže při editaci všechny obrázky uvidíš jen ve formě tagů jako [obrazek http://nejakaadresa], teprve až po uložení a ve výsledné podobě se obrázky vyrenderují (spolu s dalším formátováním).

Samozřejmě jakožto uložiště obrázků můžeš použít i externí služby, pokud například máš účet na DeviantArt, ImageShack nebo někde jinde a chceš použít obrázek odtamtud, prostě po kliknutí na "Vložit obrázek" v editoru článků ručně zadej jeho adresu.

Všichni máme své stroje času. Některé nás vezmou zpět - těm říkáme vzpomínky. Některé nás pohání kupředu - těm říkáme sny.

+1
0
-1
Obrázek uživatele velitel Cody
26-27
1. Březen 2014 - 18:02
Zdravím, děkuji a gratuluji za spuštění blogu.
Jenom mám prosbu. Bylo by možné nějakým způsobem dát do mého blogu článek o battlefrontech, který sem napsal ještě na starém webu, myslím si že nebyl k zahození, a dal mi opravdu dost práce.
Pokud to půjde budu rád, ale pochopím, pokud to nepůjde.

dělám amatérské lego star wars animace - http://www.youtube.com/channel/UCNQsdJy7J9Bubpa0b79o2VA?feature=mhee

+1
+1
-1
Obrázek uživatele HorLukRos
30-31
HorLukRos [Bývalý admin]
1. Březen 2014 - 18:10
Do svého blogu si můžeš dát cokoliv chceš ;-) (pokud to neporušuje pravidla)

Všichni máme své stroje času. Některé nás vezmou zpět - těm říkáme vzpomínky. Některé nás pohání kupředu - těm říkáme sny.

+1
0
-1
Obrázek uživatele velitel Cody
26-27
1. Březen 2014 - 18:31
to je jasné, jenomže ten článek byl na minulém webu, a já ho neměl nikde zálohovaný.
Ptám se proto, abych věděl, jestli ho mám psát znova, nebo jestli se dá ještě někde vyhrabat.

dělám amatérské lego star wars animace - http://www.youtube.com/channel/UCNQsdJy7J9Bubpa0b79o2VA?feature=mhee

+1
0
-1
Obrázek uživatele HorLukRos
30-31
HorLukRos [Bývalý admin]
1. Březen 2014 - 18:39
Hm, tak to nevím, jestli ještě půjde zachránit. Zítra se podívám, jestli nemám nějaké staré zálohy z původního webu, ale moc bych na to nespoléhal. Přece jen je to rok a půl (minimálně).

Všichni máme své stroje času. Některé nás vezmou zpět - těm říkáme vzpomínky. Některé nás pohání kupředu - těm říkáme sny.

+1
0
-1
Obrázek uživatele velitel Cody
26-27
1. Březen 2014 - 20:42
Je mi jasné že se to nejspíš nenajde, ale jenom mě to napadlo, chtěl bych totiž udělat článek o všech battlefrontech ( zbývají battlefront renegade squadron, battlefront elite squadron) a tak pokud by se to našlo, ušetřilo by mi to práci. :-)
Ale není problém ten článek napsat znova.

dělám amatérské lego star wars animace - http://www.youtube.com/channel/UCNQsdJy7J9Bubpa0b79o2VA?feature=mhee

+1
0
-1