Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

SW slovník

Napsal: Darth Mirek
Dne: 8.12.2013 11:44
Kategorie: Star Wars obecně
Zpět na fórum

Napadlo vás někdy, že bytosti ve Star Wars galaxii někdy používají jiná slova než my (hlavně v knihách)? Mám na mysli třeba "papír" oni ale neřeknou papír, řeknou "flimsiplast". Mohla by tu být stránka, kde by byly vypsány jednotlivé pojmy, co používáme my a co používají oni (je to ale jen návrh).
Př:
Papír - Flimsiplast
Autobus - Airspeeder
Ocel - Duraocel
Přidat komentář
Obrázek uživatele Karpagon
8. Prosinec 2013 - 11:58
Duraocel je jenom typ oceli.

Meditovat o tom, já budu.

+1
0
-1
Obrázek uživatele Darth Mirek
24-25
8. Prosinec 2013 - 12:35
Já vím, v SW knihách jsem ale nikdy neviděl slovo ocel, jenom duraocel.

Don't ask, if you don't care.

+1
0
-1
Obrázek uživatele Komár
30-31
8. Prosinec 2013 - 19:27
já bych byl pro

+1
0
-1
Obrázek uživatele Karpagon
8. Prosinec 2013 - 19:54
Přijde mi to zbytečné, nejspíš už to někde bude...

Meditovat o tom, já budu.

+1
+1
-1
Obrázek uživatele Darth Mirek
24-25
9. Prosinec 2013 - 10:27
Já jsem to ale navrhl, aby to bylo tady, ne někde jinde....

Don't ask, if you don't care.

+1
+3
-1
Obrázek uživatele HorLukRos
30-31
HorLukRos [Bývalý admin]
9. Prosinec 2013 - 11:55
Nevím, jestli je těchto pojmů dostatečně hodně a jsou dostatečně jednoznačné, aby jim šla přiřadit ekvivalentní jednoslovná synonyma. Ale každopádně si píšu.

Všichni máme své stroje času. Některé nás vezmou zpět - těm říkáme vzpomínky. Některé nás pohání kupředu - těm říkáme sny.

+1
0
-1
Obrázek uživatele MaxViper
40-41
9. Prosinec 2013 - 14:28
Ještě se mi vybavují duraplast, transpariocel (místo oken), permabeton
Ve slovníku by měli být i technologie: bacta, repulzor, datapad, hyperpohon, hyperprostor, blaster, atd atd.
Těch hesel je mnoho. Bylo by to zajímavé obsahové doplnění webu. ..i když už to všechno je na starwars.wikia ...

+1
+1
-1
Obrázek uživatele mysterio
27-28
25. Prosinec 2013 - 18:35
+1
+2
-1