Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Oslovovanie Jediov a Sithov ženského pohlavia

Napsal: Oliver98
Dne: 14.1.2014 17:32
Kategorie: Star Wars obecně
Zpět na fórum

Tak by ma zaujímala jedna vec nad ktorou celý deň premýšľam. Ako sa nazývajú Jedi a Sith ženského pohlavia? Je to tá Jedi, tá Sith, alebo Jedijka, Sithka? Alebo inak?
Přidat komentář
Obrázek uživatele Komár
30-31
14. Leden 2014 - 18:59
řekl bych to druhé ale v angličtině to asi bude jinak

+1
+1
-1
Obrázek uživatele Adamus
28-29
14. Leden 2014 - 20:32
V anglickém originále je to prostě Jedi, Sith.. neurčitě Sith lord, Jedi Knight.. bez ohledu na to, co je to za pohlaví. Pohlaví rozeznáme až z dané situace. V češtině záleží jen na úhlu pohledu, ale ve spoustě románech jsem četl (přeložených do českého jazyka) například "mocný sith" i když šlo o ženu, ono taky záleží na tom, jak to překladatel pojme.

Se slovem Sithka, Jedijka jsem se asi ani nesetkal a pokud ano, ne v nějakém větším rozsahu.. ale za nějakou velkou chybu bych to nepovažoval. :)
EDIT: K tomu Sith lordovi mě teďka napadlo, že ženské pohlaví v angličtině rozeznáme tak, že to bude asi napsáno jako Sith lady (například Lumiya).. a u českého překladu Sith apprentice (pohlaví žena) zase jako třeba sithská učnice.. záleží jak to pojmeš :)

"Savior, conqueror, hero, villain… You are all things, Revan, and yet, you are nothing."

+1
0
-1
Obrázek uživatele Karpagon
15. Leden 2014 - 21:22
Souhlas, v aj se to neřeší a v češtině záleží spíše k překladateli, ale spíše to první :)

Meditovat o tom, já budu.

+1
+1
-1
Obrázek uživatele Aelsorm
27-28
23. Březen 2014 - 9:37
Sith lady zní dost de**lně...
Sithská učnice taky, Sithská učednice by možná ještě šlo...

Míra urážek poukazuje na míru inteligence

+1
-1
-1