Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Boj o přežití I.

Reklama
Autor: sith
Přidáno:29. Listopad 2012 - 17:16
Přihlásit se k odběru

Při bitvě o Hottopew byl sestřelen Redeemer, na jehož palubě se nacházela raněná padawanka Ahsoka Tano. Ta se nyní snaží skrýt před legiemi droidů, zatím co Anakin a Padmé jsou mučeni hrabětem Dooku na Serennu.

***

Ahsoka se probudila. Začínalo se rozednívat. V dálce byla vidět pevnost droidů, nad kterou vycházelo slunce. Teplý písek hřál Ahsoku do zad. Cítila se příjemně. Pokusila se vstát a povedlo se jí to. Už jí nic nebolelo. Jen občas jí ještě bodlo pod hrudníkem. Řekla si, že by měla z křižníku zachránit nějaké jídlo, munici a zbraně. Nevěděla, jak dlouho tu bude muset přežít. Republiková armáda se stáhla a zřejmě se jen tak nevrátí. Tato porážka se zaryla do mysli všech spojenců republiky a ti zvažují, zda by se neměli připojit k separatistům.

Ahsoka se vydala k troskám křižníku. Musela si dávat pozor, aby na ní nic nespadlo. Kostra křižníku byla poničená, takže se Redeemer mohl velmi rychle zhroutit. Vešla dovnitř. Na zemi našla dva mrtvé klony. Vzala si od nich granáty a zašeptala jim do ucha „Není to ode mne hezké. Odpočívejte v pokoji.” a šla dál. V tom, co kdysi býval boční hangár našla hromady poničených beden s municí, zásobami a zbraněmi. Vše však bylo zničené. Ahsoka si začala zoufat. Hledala dál a dál. Našla jen pár zásobovacích balíčků, které jí vydrží maximálně na jeden den. K pasu si připnula blaster a vyskočila ven. Musela najít nějakou potravu. Ale kde? Všude je jen písek. Při instruktáži jsme si si říkali o nějakém zalesnění na severu a jihu planety, ale tam se dostane nejdříve za několik měsíců. Znovu se zahleděla na základnu. Nyní již bylo slunce výš. Typovala, že je deset hodin ráno. Náhle jí něco napadlo „Pevnost!” řekla si v duchu. „Tam si vezmu spídr a pojedu k lesu. Třeba i zavolám republice.” Rozeběhla se k mohutné pevnosti.

//Mezi tím...//

Křižník Velký blesk přistál v hangáru na Serennu. Dooku nasedl na svoje vznášedlo, zatímco magnaguardi a Grievous odvedli Anakina a Padmé do věznice. Anakin zachytil Ahsoku v síle. Cítil, že je zoufalá, ale žije. Žije. To ho uklidnilo. Usmál se na Padmé. Doufal, že pro ně republika přiletí. Ale i kdyby přiletěli, měli by šanci uspět? Na oběžné dráze jsou stovky lodí. Bylo by nemožné je zničit. Došli k věznici. Dveře se otevřeli a vešli dovnitř. Na temné chodbě se rozsvítilo a před nimi stáli dva comando droidi. Grievous se otočil a odešel s magnaguardy pryč. Comando droidi jim přes hlavu hodili pytle, aby neviděli kam jdou a odvedli je do cel. Anakina někdo praštil do hlavy a pak už si nic neviděl.

Probudil se po několika hodinách. Již na hlavě ten pytel neměl. Padmé s ním nebyla. Zřejmě jí dali do jiné cely. Doufal, že jí droidi nic neudělali. Snažil se meditovat, ale nešlo to. Po chodbě neustále byly slyšet plechové kroky droidů. Je uprostřed separatistického prostoru. Okolo Serenna navíc bylo několik set lodí a desítky křižníků republiky byly rozstříleny u Hottopewu. Jsou vůbec pro republiku tolik důležití, aby pro ně byla vyslána armáda?

Pokračování příště...

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
0 hlasů
9 hvězd
3 hlasy
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
1 hlas
6 hvězd
0 hlasů
5 hvězd
0 hlasů
4 hvězdy
0 hlasů
3 hvězdy
0 hlasů
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů