Informační zpráva o vývoji webu z 10. 2. 2019 / omluva
Nové informace ohledně dalšího směřování webu. více »
Další zrušená hra?
Máme tu další zprávy, ne však dobré... více »
#1313isback
Hra je ve vývoji, máme nové informace více »
Hra 1313 je (možná) zpět
Na internetu se objevilo video se správou o fanouškovské hře. více »
Nové Informace o hře Fallen Order
Na redditu se objevil nový účet s informacemi o připravované hře Star Wars Jedi: Fallen Order. více »

Scénáristé vysvětlují *to* cameo v Solo: A Star Wars Story

Reklama
Napsáno dne 27.5.2018

Varování: Článek obsahuje spoilery ze Solo: A Star Wars Story. Pokud jste film ještě neviděli, doporučujeme tento článek nečíst.

V nejnovějším filmu ze světa Star Wars se objevilo více postav z prequelové trilogie, ale nejvýznamější takovouto postavou byl rozhodně Darth Maul, který přežil Obi-Wanovo přeseknutí a objevil se poté i v seriálech Klonové války a Povstalci. Ve filmu jej dokonce hrál stejný herec jako ve Skryté hrozbě - Ray Park. Scénáristé snímku o Hanu Solovi sdělili webu Comic Book, proč si vybrali zrovna tuto postavu:

„Bylo to něco, nad čím jsem přemýšlel už při začátku psaní. Vždycky jsem si o něm myslel, že je to postava, kterou zbožňuji, ale v prequelové trilogii byla nevyužitá,“ řekl Jon Kasdan. „A proto jsme si uvědomili, že on je něco, co chceme ve zločineckém světě nad Drydenem. Chtěli jsme, aby tu byla nějaká větší ryba, kterou v tomto filmu potkáme. Nikoho, kdo by byl více smrtící a měl ducha ultimátního padoucha, jsme si z trilogie neuměli vybavit. Vždycky jsem to tak chtěl a Ron nás v tom velmi podporoval. Měl jsem intuici, že to tak chci, a proto jsme ho zakomponovali do příběhu.“

Takové vysvětlení samozřejmě dává perfektní smysl, jelikož ze seriálů a komiksů víme, že Maul prožil značnou část svého života ve zločineckém podsvětí. V době, kdy se Solo odehrává, Maul už ztratil pozici vůdce zločineckého syndikátu Shadow Collective a vrátil se zpátky na svou domovskou planetu Dathomir, ze které zřejmě řídí svůj nový syndikát Rudý rozbřesk.

„Byl jsem rád, že ho přivedli zpátky v seriálech 'Povstalci' a 'Klonové války' a já jsem chtěl rozšířit tu myšlenku, že přežil,“ vysvětluje Jon Kasdan. „Povstalci nás dali do pozice, kdy nebylo jasné, kde se Maul v té době zrovna nachází, a tak se otevřeli dveře pro nás. Rozhodně si myslím, že je to opravdu, opravdu bohatá postava, ke které by se dalo vracet a o které bychom se mohli dozvědět ještě více.“

Po výskytu Maula v Solo: A Star Wars Story fanoušci spekulují, zda bychom se ho nemohli dočkat v nějakém potenciálním pokračování nebo dokonce v neoficiálně potvrzeném filmu o Obi-Wanovi Kenobim nebo o Boba Fettovi. Nezbývá nám nic jiného, než čekat.

Zdroj:
- Comic Book