Dočkáme se dvou nových Star Wars her. Jedna exkluzivně pro VR
Na pokračování příběhu Cala Kestise si budeme ještě muset nějaký čas počkat. Každopádně studio ILMxLAB, kteří mají na kontě třídílnou minisérii z prostředí Vaderova hradu, se pochlubilo novým projektem pro virtuální realitu. Jedná se o akční adventuru, která ponese název Star Wars: Tales from the Galaxy's Edge. více »
Posunutí představení éry "Vysoké Republiky" na rok 2021
Na rozdíl od Mandaloriana, kterému by měla druhá série vyjít už letos na podzim, na jiný projekt Star Wars si budeme muset počkat. Řeč je o The High Republic, neboli Vysoké republice. Tato událost bude vyprávěna skrze různé sdělovací prostředky, jako jsou hry, komiksy, knihy, nebo filmy a seriály. více »
Výročí premiéry Star Wars: Nová Naděje
25. květen je významným a Silou prosáklý den.Je to způsobeno tím, že si ho po světě fanoušci připomínají jako den, kdy měla v kině premiéru vesmírná fantasy, která dala vzniknout jednomu z nejznámějších vesmírných dobrodružství.  více »
Timothy Olyphant v Boba Fettově zbroji
Na druhou sérii Mandaloriana si ještě nějaký ten pátek počkáme, ale i přesto se už teď nejde vyhnout spekulacím a informacím o nadcházející sezóně. Kromě známých postav, které byly představeny v první sérii se ale dočkáme i úplně nové tváře. A tím je... více »
Kontroverze Legends/Kánon
Poté, co Disney odkoupil licenci Star Wars, první z kroků pod novým vedením byl zásadní krok, který poskytl řadě kreativních lidí prostor pro vyprávění nového příběhu ze světa Star Wars. Vítaný krok pro tvůrce, velice nepříjemný pro většinu hlasitých fanoušků. více »

Scénáristé vysvětlují *to* cameo v Solo: A Star Wars Story

Reklama
Napsáno dne 27.5.2018

Varování: Článek obsahuje spoilery ze Solo: A Star Wars Story. Pokud jste film ještě neviděli, doporučujeme tento článek nečíst.

V nejnovějším filmu ze světa Star Wars se objevilo více postav z prequelové trilogie, ale nejvýznamější takovouto postavou byl rozhodně Darth Maul, který přežil Obi-Wanovo přeseknutí a objevil se poté i v seriálech Klonové války a Povstalci. Ve filmu jej dokonce hrál stejný herec jako ve Skryté hrozbě - Ray Park. Scénáristé snímku o Hanu Solovi sdělili webu Comic Book, proč si vybrali zrovna tuto postavu:

„Bylo to něco, nad čím jsem přemýšlel už při začátku psaní. Vždycky jsem si o něm myslel, že je to postava, kterou zbožňuji, ale v prequelové trilogii byla nevyužitá,“ řekl Jon Kasdan. „A proto jsme si uvědomili, že on je něco, co chceme ve zločineckém světě nad Drydenem. Chtěli jsme, aby tu byla nějaká větší ryba, kterou v tomto filmu potkáme. Nikoho, kdo by byl více smrtící a měl ducha ultimátního padoucha, jsme si z trilogie neuměli vybavit. Vždycky jsem to tak chtěl a Ron nás v tom velmi podporoval. Měl jsem intuici, že to tak chci, a proto jsme ho zakomponovali do příběhu.“

Takové vysvětlení samozřejmě dává perfektní smysl, jelikož ze seriálů a komiksů víme, že Maul prožil značnou část svého života ve zločineckém podsvětí. V době, kdy se Solo odehrává, Maul už ztratil pozici vůdce zločineckého syndikátu Shadow Collective a vrátil se zpátky na svou domovskou planetu Dathomir, ze které zřejmě řídí svůj nový syndikát Rudý rozbřesk.

„Byl jsem rád, že ho přivedli zpátky v seriálech 'Povstalci' a 'Klonové války' a já jsem chtěl rozšířit tu myšlenku, že přežil,“ vysvětluje Jon Kasdan. „Povstalci nás dali do pozice, kdy nebylo jasné, kde se Maul v té době zrovna nachází, a tak se otevřeli dveře pro nás. Rozhodně si myslím, že je to opravdu, opravdu bohatá postava, ke které by se dalo vracet a o které bychom se mohli dozvědět ještě více.“

Po výskytu Maula v Solo: A Star Wars Story fanoušci spekulují, zda bychom se ho nemohli dočkat v nějakém potenciálním pokračování nebo dokonce v neoficiálně potvrzeném filmu o Obi-Wanovi Kenobim nebo o Boba Fettovi. Nezbývá nám nic jiného, než čekat.

Zdroj:
- Comic Book