Ewan McGregor jako hlavní hrdina chystaného seriálu o Kenobim.
Zatím se jedná pouze o spekulaci, ale příští týden se koná D23 EXPO. Zde má mít svůj výstup i panel k připravované streamovací službě Disney+. A jak už to u takových akcí bývá, začnou se drát na světlo informace a lákadla dříve, než mohou být představeny oficiálně. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order má první gameplay video.
Měli jsme příležitost vidět Star Wars Jedi: Fallen Order v pohybu. Dnes večer v průběhu E3 2019 nastoupili herní vývojáři a přední tváře Respawnu s představením prvního gameplaye spolu s ujištěním oficiálního data vydání. více »
Máme oficiální data nových Star Wars filmů!!!
Na Twitteru zveřejnili přibližné termíny vydání filmů od dnešního dne až do roku 2025. Nebudeme tedy muset čekat jako mnozí fanoušci deset nejistých let, jako dělí Star Wars VII: Síla se probouzí (2015) od Pomsty Sithů (2005). více »
Zemřel Peter Mayhew, legendární Chewbacca
Smutnou skutečností se stalo, že náš svět opustil herec Peter Mayhew, který si zahrál legendárního a všemi oblíbeného co-pilota Chewbaccu. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order a VR Vader: Immortal
Dnešní informace se týká připravované hry od studia Respawn Entertainment, která nese název Jedi: Fallen Order. více »

Scénáristé vysvětlují *to* cameo v Solo: A Star Wars Story

Reklama
Napsáno dne 27.5.2018

Varování: Článek obsahuje spoilery ze Solo: A Star Wars Story. Pokud jste film ještě neviděli, doporučujeme tento článek nečíst.

V nejnovějším filmu ze světa Star Wars se objevilo více postav z prequelové trilogie, ale nejvýznamější takovouto postavou byl rozhodně Darth Maul, který přežil Obi-Wanovo přeseknutí a objevil se poté i v seriálech Klonové války a Povstalci. Ve filmu jej dokonce hrál stejný herec jako ve Skryté hrozbě - Ray Park. Scénáristé snímku o Hanu Solovi sdělili webu Comic Book, proč si vybrali zrovna tuto postavu:

„Bylo to něco, nad čím jsem přemýšlel už při začátku psaní. Vždycky jsem si o něm myslel, že je to postava, kterou zbožňuji, ale v prequelové trilogii byla nevyužitá,“ řekl Jon Kasdan. „A proto jsme si uvědomili, že on je něco, co chceme ve zločineckém světě nad Drydenem. Chtěli jsme, aby tu byla nějaká větší ryba, kterou v tomto filmu potkáme. Nikoho, kdo by byl více smrtící a měl ducha ultimátního padoucha, jsme si z trilogie neuměli vybavit. Vždycky jsem to tak chtěl a Ron nás v tom velmi podporoval. Měl jsem intuici, že to tak chci, a proto jsme ho zakomponovali do příběhu.“

Takové vysvětlení samozřejmě dává perfektní smysl, jelikož ze seriálů a komiksů víme, že Maul prožil značnou část svého života ve zločineckém podsvětí. V době, kdy se Solo odehrává, Maul už ztratil pozici vůdce zločineckého syndikátu Shadow Collective a vrátil se zpátky na svou domovskou planetu Dathomir, ze které zřejmě řídí svůj nový syndikát Rudý rozbřesk.

„Byl jsem rád, že ho přivedli zpátky v seriálech 'Povstalci' a 'Klonové války' a já jsem chtěl rozšířit tu myšlenku, že přežil,“ vysvětluje Jon Kasdan. „Povstalci nás dali do pozice, kdy nebylo jasné, kde se Maul v té době zrovna nachází, a tak se otevřeli dveře pro nás. Rozhodně si myslím, že je to opravdu, opravdu bohatá postava, ke které by se dalo vracet a o které bychom se mohli dozvědět ještě více.“

Po výskytu Maula v Solo: A Star Wars Story fanoušci spekulují, zda bychom se ho nemohli dočkat v nějakém potenciálním pokračování nebo dokonce v neoficiálně potvrzeném filmu o Obi-Wanovi Kenobim nebo o Boba Fettovi. Nezbývá nám nic jiného, než čekat.

Zdroj:
- Comic Book