Informační zpráva o vývoji webu z 10. 2. 2019 / omluva
Nové informace ohledně dalšího směřování webu. více »
Další zrušená hra?
Máme tu další zprávy, ne však dobré... více »
#1313isback
Hra je ve vývoji, máme nové informace více »
Hra 1313 je (možná) zpět
Na internetu se objevilo video se správou o fanouškovské hře. více »
Nové Informace o hře Fallen Order
Na redditu se objevil nový účet s informacemi o připravované hře Star Wars Jedi: Fallen Order. více »

Jak to aktuálně vypadá se samostatnými Star Wars filmy

Reklama
Napsáno dne 23.6.2018

Tento týden se toho v zákulisí světa Star Wars hodně odehrálo. Ve středu se server Collider objevil s informací z „důvěryhodných zdrojů“, že Lucasfilm kvůli neuspokojujícímu výkonu Solo: A Star Wars Story v kinech dočasně pozastavil práci na všech samostatných filmech a začal se zaměřovat hlavně na trilogii Riana Johnsona a sérii filmů od scénáristů Hry o trůny, Davida Benioffa & D.B. Weissa. Toto by samozřejmě znamenalo také zrušení či pozastavení filmu o Obi-Wanovi, který je jedním z nejžádnějších spin-offů.

Tato zpráva však byla za dva dny dementována ABC News, kteří přišli s odpovědí přímo od Lucasfilmu, jež uváděla, že v přípravě je stále několik samostatných Star Wars filmů. Stránka Making Star Wars poté tuto informaci podpořila spekulací, že filmem, který vyvolal mínění, že se spinoffy pozastavují, byl Mos Eisley Spaceport: A Star Wars Story (neoficiální název). Nikdo sice neví, o jaký film mělo jít, zpráva však uvádí, že tento film byl zrušen (či odsunut), a proto začalo vyklízení Pinewoodských studií, na jehož základě zdroj Collideru čerpal informace.

To však není vše. V pátek přišla další zpráva, tentokrát od The Hollywood Reporteru, která ještě více upřesňuje aktuální status spin-offů v Lucasfilmu. Jejich zdroje tvrdí, že práce na těchto filmech nezpomalily, ale jejich tvůrci přemýšlejí, jak je vytvořit a propagovat jinak. Kathleen Kennedy, prezidentka Lucasfilmu, a její tým mají přitom vymýšlet lepší strategii a směry, kam by se mohlo Star Wars vydat po epizodě IX vycházející v prosinci příštího roku.

„Star Wars Stories“ tedy velice pravděpodobně nejsou v ohrožení, Lucasfilm jen vymýšlí lepší příběhy, kterými nás hodlá v následujících letech oslnit. Aktuálně prý Lucasfilm pracuje na minimálně 9 dalších Star Wars filmech. O jaké příběhy se jedná, se pravděpodobně dozvíme na Star Wars Celebration, jež proběhnou v dubnu příštího roku. Téměř potvrzené filmy jsou o snímky o námezdním lovci Boba Fettovi a Jediovi Obi-Wanovi Kenobim. O jaké postavě či události byste chtěli film vy?