Solo: Star Wars Story vyjde na DVD a Bluray v září
Konečně víme přesné datum vydání a co by se mohlo nacházet na bonusovém disku. více »
Amy Hennig přestala pracovat na své Star Wars hře
Hra od studia Visceral Games je u ledu a Amy Hennig opustila EA. více »
Jak to aktuálně vypadá se samostatnými Star Wars filmy a kolik jich ještě uvidíme
Jelikož se toho v poslední době na poli samostatných filmů hodně odehrálo, sepsali jsme pro vás vše důležité do jednoho článku. více »
Producent promluvil o připravované trilogii od Riana Johnsona
Ram Bergman mimo jiné odhalil, kdy bychom se mohli dočkat prvního dílu. více »
Odhalen obsah druhé části 2. sezóny Battlefrontu II
Sezóna Hana Sola se konečně rozroste o další obsah. více »

Mohl by mít film o Obi-Wanovi premiéru na připravované streamovací službě?

Reklama
Napsáno dne 25.6.2018

V srpnu minulého roku Disney ohlásilo, že plánuje svou vlastní streamovací službu, která bude spuštěna na podzim roku 2019. Je tedy samozřejmé, že Disney zde bude tlačit také svou budoucí Star Wars tvorbu. Prvním takovýmto počinem bude hraný seriál Jona Favreaua, který se bude odehrávat mezi epizodami VI a VII a vyjde právě při startu streamovací služby. Nyní se objevila také spekulace, že by na této platformě mohl mít premiéru připravovaný film o Obi-Wanovi.

S touto spekulací přišel web The Playlist, který uvádí, že tuto informaci mu sdělil zdroj přímo z Disney před šesti měsíci. Film by se dle The Playlist neměl vůbec dostat do kin a být exkluzivní právě na této službě. Tato strategie by pravděpodobně na platformu přilákala desítky tisíc lidí a mohl by se tak z ní stát celkem silný konkurent Netflixu. Je však nutné dodat, že autor uvádí, že se opravdu jedná o drby, které nakonec nemusí být pravda.

Mohlo by toto nějak ohrozit kvalitu samotného filmu? To si osobně nemyslím, protože jestli Disney opravdu své platformě věří, tak si myslím, že se rozpočet filmu může vyšplhat na na několik desítek milionů dolarů, což dneska není u originálních filmů streamovacích služeb žádnou výjimkou. Například film Bright, který je exkluzivně pouze na Netflixu, měl rozpočet přes 90 milionů dolarů, což je sice o něco nižší číslo než mají dnešní největší hollywoodské filmy, ale rozhodně se nejedná o žádného drobečka.

Líbilo by se vám, kdyby byl spin-off o Obi-Wanovi exkluzivní na nové streamovací službě od Disney? Nebo byste si radši na tento film zašli do kina? Dejte nám to vědět do komentářů!