Trailer odkrývá první pohled na Star Wars Resistance
Dozvěděli jsme se, o čem bude první epizoda a kdy vyjde. více »
Hraný seriál ze světa Star Wars bude jedním z nejdražších seriálů vůbec
Srovnali jsme pro vás jeho rozpočet s ostatními seriály. více »
První fotka z natáčení epizody IX!
Režisér J.J. Abrams ji sdílel na svých sociálních sítích. více »
Obsazení epizody IX bylo odhaleno
Billy Dee Williams a další se oficiálně vrací. více »
Klonové války se vrátí v roce 2019
Seriál Klonové války, který byl v roce 2014 zrušen, se překvapivě vrací na scénu. více »

Odhaleno obsazení deváté epizody. Luke, Lando i Leia jsou zpět!

Reklama
Napsáno dne 27.7.2018

Na oficiální stránce Star Wars bylo dnes zveřejněno obsazení epizody IX. Zároveň jsme se dočkali data zahájení natáčení, které připadá na 1. srpna (předchozí datum byl pouze odhad).

V epizodě IX se tak vrátí Daisy Ridley (Rey), Adam Driver (Kylo Ren), John Boyega (Finn), Oscar Isaac (Poe Dameron), Lupita Nyong'o (Maz Kanata), Domhnall Gleeson (generál Hux), Kelly Marie Tran (Rose Tico), Joonas Suotamo (Chewbacca) a Billie Lourd (poručice Connix). Připojí se k nim Naomi Ackie, Anna z filmu Lady Macbeth, a Richard E. Grant, kterého můžete znát ze šesté sezóny Hry o trůny jako Izembara nebo z Logana jako Dr. Zander Rice. Třetí, a pravděpodobně poslední větší novou postavou, bude postava Keri Russell, o které jsme psali zde. V seznamu je také uvedeno, že se vrátí veteráni Star Wars, konkrétně Mark Hammil (Luke Skywalker), Anthony Daniels (C3PO) a Billy Dee Williams (Lando Calrissian).

Vrátí se také herečka, kterou očekával snad jen málokdo - Carrie Fisher (Leia Organa). Pro její scény budou použité záběry ze Síly se probouzí, které se nakonec do filmu nedostaly. Samotný Abrams vysvětluje, že nikdy nehodlali Leiu oživit pomocí CGI nebo přeobsazení její herečky, ale i přesto chtěli Carrie do filmu dostat, jelikož si Star Wars bez ní nedokáží představit. Záběry budou použité s povolením a podporou její dcery, Billie Lourd.

Poslední návrat se týká hudebního doprovodu, který nesloží nikdo jiný než John Williams.

V seznamu však nenajdeme herečku Phasmy (Gwendoline Christie) a ani DJe (Benicio Del Toro), na jehož návrat bych si vsadil. Seznam určitě není kompletní a během natáčení bude doplňován. Nechť spekulace započnou!