Star Wars Jedi: Fallen Order a VR Vader: Immortal
Dnešní informace se týká připravované hry od studia Respawn Entertainment, která nese název Jedi: Fallen Order. více »
Teaser trailer k epizodě IX
Na Star Wars Celebrations byl představen teaser trailer k epizodě IX více »
Informační zpráva o vývoji webu z 10. 2. 2019 / omluva
Nové informace ohledně dalšího směřování webu. více »
Další zrušená hra?
Máme tu další zprávy, ne však dobré... více »
#1313isback
Hra je ve vývoji, máme nové informace více »

SPEKULACE: Epizoda IX se bude natáčet i v Jordánsku

Reklama
Napsáno dne 31.7.2018

Server Making Star Wars nám včera přinesl informaci, že podle jejich zdrojů se má produkční tým deváté epizody vydat do Jordánska. Opakuje se tak podobná situaci z minulých let, kdy tento portál obdržel informaci o natáčení epizody VIII v Dubrovníku, která se nakonec ukázala jako pravdivá (odehrávala se zde sekvence z Canto Bight).

Není to však poprvé, co se mluví o Jordánsku v souvislosti se Star Wars. Mluvilo se o něm už během předprodukce Síly se probouzí, kde tato země původně sloužila jako předloha planety Jakku. Veškeré concept arty stanice Nima a Reyiného příbytku v AT-AT byly připravené právě pro Jordánsko, ale nakonec se ukázalo, že lepší produkční podmínky jim nabídne Abu Dhabi v Arabských emirátech. Jordánsko nakonec sloužilo jako natáčecí lokace sekvence z města Jedha v Rogue One: Star Wars Story.

S ohledem na stejného režiséra epizod VII a IX, J.J. Abramse, by to logicky mohlo znamenat návrat Jakku. Na druhou stranu byla Jedha velmi posvátné místo, které by potenciálně mohlo být plné starodávných Jediských artefaktů a textů - pokud teda ještě něco z Jedhy po testu Hvězdy smrti zbylo... Navíc z Rogue One víme, že se na Jedhě objevovalo velké množství krystalů kyber, které jsou potřeba pro výrobu světelných mečů, jenž se Rey v osmé epizodě rozpůlil.

Jakou planetu byste v epizodě IX viděli radši? Jakku nebo Jedhu? Nebo bude Jordánsko sloužit jako natáčecí lokace pro úplně jinou planetu? Podělte se o to s námi v komentářích.