Trailer odkrývá první pohled na Star Wars Resistance
Dozvěděli jsme se, o čem bude první epizoda a kdy vyjde. více »
Hraný seriál ze světa Star Wars bude jedním z nejdražších seriálů vůbec
Srovnali jsme pro vás jeho rozpočet s ostatními seriály. více »
První fotka z natáčení epizody IX!
Režisér J.J. Abrams ji sdílel na svých sociálních sítích. více »
Obsazení epizody IX bylo odhaleno
Billy Dee Williams a další se oficiálně vrací. více »
Klonové války se vrátí v roce 2019
Seriál Klonové války, který byl v roce 2014 zrušen, se překvapivě vrací na scénu. více »

SPEKULACE: Epizoda IX se bude natáčet i v Jordánsku

Reklama
Napsáno dne 31.7.2018

Server Making Star Wars nám včera přinesl informaci, že podle jejich zdrojů se má produkční tým deváté epizody vydat do Jordánska. Opakuje se tak podobná situaci z minulých let, kdy tento portál obdržel informaci o natáčení epizody VIII v Dubrovníku, která se nakonec ukázala jako pravdivá (odehrávala se zde sekvence z Canto Bight).

Není to však poprvé, co se mluví o Jordánsku v souvislosti se Star Wars. Mluvilo se o něm už během předprodukce Síly se probouzí, kde tato země původně sloužila jako předloha planety Jakku. Veškeré concept arty stanice Nima a Reyiného příbytku v AT-AT byly připravené právě pro Jordánsko, ale nakonec se ukázalo, že lepší produkční podmínky jim nabídne Abu Dhabi v Arabských emirátech. Jordánsko nakonec sloužilo jako natáčecí lokace sekvence z města Jedha v Rogue One: Star Wars Story.

S ohledem na stejného režiséra epizod VII a IX, J.J. Abramse, by to logicky mohlo znamenat návrat Jakku. Na druhou stranu byla Jedha velmi posvátné místo, které by potenciálně mohlo být plné starodávných Jediských artefaktů a textů - pokud teda ještě něco z Jedhy po testu Hvězdy smrti zbylo... Navíc z Rogue One víme, že se na Jedhě objevovalo velké množství krystalů kyber, které jsou potřeba pro výrobu světelných mečů, jenž se Rey v osmé epizodě rozpůlil.

Jakou planetu byste v epizodě IX viděli radši? Jakku nebo Jedhu? Nebo bude Jordánsko sloužit jako natáčecí lokace pro úplně jinou planetu? Podělte se o to s námi v komentářích.