Hra Jedi: Fallen Order se má podobat Force Unleashed
Pokud se vám tato hack & slash akční adventura líbila, máte se na co těšit. více »
Streamovací služba od Disney nabídne plno Star Wars obsahu
Připravili jsme pro vás článek, který obsahuje všechny potvrzené (i nepotvrzené) seriály a filmy, které se na Disney Play objeví. více »
Matt Smith a Dominic Monaghan obsazeni v deváté epizodě
Doctor Who a Smíšek z Pána prstenů ve Star Wars! více »
Unikly fotky z natáčení epizody IX
Ukazují staré i nové postavy a pravděpodobně také novou planetu. více »
Star Wars: Han Solo - Imperial Cadet
Byl oznámen nový komiks, který se zaměří na Hana Sola v době, kdy sloužil v imperiální armádě. více »

SPEKULACE: Epizoda IX se bude natáčet i v Jordánsku

Reklama
Napsáno dne 31.7.2018

Server Making Star Wars nám včera přinesl informaci, že podle jejich zdrojů se má produkční tým deváté epizody vydat do Jordánska. Opakuje se tak podobná situaci z minulých let, kdy tento portál obdržel informaci o natáčení epizody VIII v Dubrovníku, která se nakonec ukázala jako pravdivá (odehrávala se zde sekvence z Canto Bight).

Není to však poprvé, co se mluví o Jordánsku v souvislosti se Star Wars. Mluvilo se o něm už během předprodukce Síly se probouzí, kde tato země původně sloužila jako předloha planety Jakku. Veškeré concept arty stanice Nima a Reyiného příbytku v AT-AT byly připravené právě pro Jordánsko, ale nakonec se ukázalo, že lepší produkční podmínky jim nabídne Abu Dhabi v Arabských emirátech. Jordánsko nakonec sloužilo jako natáčecí lokace sekvence z města Jedha v Rogue One: Star Wars Story.

S ohledem na stejného režiséra epizod VII a IX, J.J. Abramse, by to logicky mohlo znamenat návrat Jakku. Na druhou stranu byla Jedha velmi posvátné místo, které by potenciálně mohlo být plné starodávných Jediských artefaktů a textů - pokud teda ještě něco z Jedhy po testu Hvězdy smrti zbylo... Navíc z Rogue One víme, že se na Jedhě objevovalo velké množství krystalů kyber, které jsou potřeba pro výrobu světelných mečů, jenž se Rey v osmé epizodě rozpůlil.

Jakou planetu byste v epizodě IX viděli radši? Jakku nebo Jedhu? Nebo bude Jordánsko sloužit jako natáčecí lokace pro úplně jinou planetu? Podělte se o to s námi v komentářích.