Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

SPEKULACE: Epizoda IX se bude natáčet i v Jordánsku

Reklama
Napsáno dne 31.7.2018

Server Making Star Wars nám včera přinesl informaci, že podle jejich zdrojů se má produkční tým deváté epizody vydat do Jordánska. Opakuje se tak podobná situaci z minulých let, kdy tento portál obdržel informaci o natáčení epizody VIII v Dubrovníku, která se nakonec ukázala jako pravdivá (odehrávala se zde sekvence z Canto Bight).

Není to však poprvé, co se mluví o Jordánsku v souvislosti se Star Wars. Mluvilo se o něm už během předprodukce Síly se probouzí, kde tato země původně sloužila jako předloha planety Jakku. Veškeré concept arty stanice Nima a Reyiného příbytku v AT-AT byly připravené právě pro Jordánsko, ale nakonec se ukázalo, že lepší produkční podmínky jim nabídne Abu Dhabi v Arabských emirátech. Jordánsko nakonec sloužilo jako natáčecí lokace sekvence z města Jedha v Rogue One: Star Wars Story.

S ohledem na stejného režiséra epizod VII a IX, J.J. Abramse, by to logicky mohlo znamenat návrat Jakku. Na druhou stranu byla Jedha velmi posvátné místo, které by potenciálně mohlo být plné starodávných Jediských artefaktů a textů - pokud teda ještě něco z Jedhy po testu Hvězdy smrti zbylo... Navíc z Rogue One víme, že se na Jedhě objevovalo velké množství krystalů kyber, které jsou potřeba pro výrobu světelných mečů, jenž se Rey v osmé epizodě rozpůlil.

Jakou planetu byste v epizodě IX viděli radši? Jakku nebo Jedhu? Nebo bude Jordánsko sloužit jako natáčecí lokace pro úplně jinou planetu? Podělte se o to s námi v komentářích.