Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

J.J. Abrams sdílel první fotku z natáčení epizody IX

Reklama
Napsáno dne 2.8.2018

J.J. Abrams včera na svých sociálních sítích sdílel první fotku z natáčení epizody IX. Na obrázku můžeme z velké části vidět pohled na 65mm kameru, na kterou se vůbec poprvé natáčí Star Wars film. Tento druh kamery má daleko větší zorné pole, a dokáže tak natáčet velké scény ve výjimečné kvalitě. Tento formát se využije hlavně v IMAX kinech. Zbytek snímku nabízí rozmazaný pohled na Finna, Chewbaccu a další osobu, kterou je pravděpodobně samotný J.J. Osobně bych si tipl, že tato scéna pochází z repliky Millennia Falcon.

Abrams k fotce dodal, že začátek nové kapitoly byl bez Carrie Fisher, která v roce 2016 nečekaně zemřela, sladkobolný, ale díky výjimečnému obsazení a skvělému týmu jsou připraveni na natáčení. J.J. dále pokračoval, že je vděčný Rianu Johnsonovi, režisérovi Posledního z Jediů, a že děkuje Georgi Lucasovi za stvoření tohoto úžasného světa.

Do budoucna určitě doporučujeme sledovat Abramse jak na Twitteru, tak na Instagramu, kde pravděpodobně bude dále přidávat fotky z natáčení tak, jak to dělal Ron Howard při natáčení Solo: Star Wars Story.