Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Uniklé fotky z natáčecího placu epizody IX ukazují Falcon v tropickém lese

Reklama
Napsáno dne 23.8.2018

Stránka Making Star Wars dnes zveřejnila uniklé fotky z natáčecího placu epizody IX v britském Black Parku, který se nachází v blízkosti Pinewoodských studiích, kde natáčení před 3 týdny začalo. Na fotkách můžeme vidět část Millennia Falcon v nějakém tropickém lese / džungli, ve které se nachází palmy. Všechny fotky si můžete prohlédnout na konci tohoto článku.

Je opravdu těžké usoudit, o jakou planetu se jedná - mohlo by jít o Yavin IV, Naboo nebo třeba Endor. Dle mě se ale jedná o planetu, kterou jsme zatím v žádném filmu neviděli, a to Batuu. Tato napůl zalesněná a napůl hornatá planeta na hranicích Vnějšího okraje se objevila v nejnovějším Star Wars románu Thrawn: Alliances a je předlohou pro velké hvězdnoválečné rozšíření amerických Disney Worldů, Galaxy's Edge. Oficiální databanka na StarWars.com navíc uvádí, že Batuu bylo po Galaktické občanské válce vyhledáváno lidmi, kteří hledali úkryt a bezpečí před Prvním řádem. Když tedy zkombinujeme „nutnost“ nalákat lidi do Galaxy's Edge a již zmíněné věci, tak mi přijde naprosto logické, že by se mělo jednat na tuto planetu. Mohl by tady Odboj hledat posily? :-)

Making Star Wars píše, že část parku, ze které fotky pochází, se uzavírá veřejnosti a na oplocení jdou vidět stejné pásky, které byly využity při natáčení Solo: Star Wars Story. Jakou planetu byste si přáli v epizodě IX vidět? Napište nám to do komentářů!

Concept art planety Batuu pro srovnání: