Přijali jsme do týmu nového redaktora
Web opět bude mít svůj novinkový servis. více »
Hra Jedi: Fallen Order se má podobat Force Unleashed
Pokud se vám tato hack & slash akční adventura líbila, máte se na co těšit. více »
Streamovací služba od Disney nabídne plno Star Wars obsahu
Připravili jsme pro vás článek, který obsahuje všechny potvrzené (i nepotvrzené) seriály a filmy, které se na Disney Play objeví. více »
Matt Smith a Dominic Monaghan obsazeni v deváté epizodě
Doctor Who a Smíšek z Pána prstenů ve Star Wars! více »
Unikly fotky z natáčení epizody IX
Ukazují staré i nové postavy a pravděpodobně také novou planetu. více »

Prezidentka Lucasfilmu Kathleen Kennedy obdrží čestného Oscara

Reklama
Napsáno dne 6.9.2018

Americká Akademie filmového umění a věd oznámila, že čestným Oscarem bude tento rok vyznamenáno pět lidí. Jedním z nich je také prezidentka Lucasfilmu Kathleen Kennedy, která stála v roli výkonné producentky všech nových Star Wars filmů. Kennedy obdrží konkrétně cenu Irvinga G. Thalberga, která se uděluje za výjimečné přispění filmovému umění a stane se tak první ženou, která tuto cenu obdrží. Kathleen Kennedy se samozřejmě nepodílela jen na Star Wars, ale dala vzniknout také filmům, jako je Indiana Jones, E.T., Zpátky do budoucnosti, Jurský park nebo třeba Schindlerův seznam.

Čestného Oscara obdrží tento rok také novinář Marvin Levy, skladatel Lalo Schifrin, herečka Cicely Tyson a režisér Frank Marshall, který s Kennedy spolupracoval na Dobyvatelých ztracené archy a Království křišťálové lebky. Ceny se budou předávat v neděli 18. listopadu v Hollywoodu.