Máme oficiální data nových Star Wars filmů!!!
Na Twitteru zveřejnili přibližné termíny vydání filmů od dnešního dne až do roku 2025. Nebudeme tedy muset čekat jako mnozí fanoušci deset nejistých let, jako dělí Star Wars VII: Síla se probouzí (2015) od Pomsty Sithů (2005). více »
Zemřel Peter Mayhew, legendární Chewbacca
Smutnou skutečností se stalo, že náš svět opustil herec Peter Mayhew, který si zahrál legendárního a všemi oblíbeného co-pilota Chewbaccu. více »
Star Wars Jedi: Fallen Order a VR Vader: Immortal
Dnešní informace se týká připravované hry od studia Respawn Entertainment, která nese název Jedi: Fallen Order. více »
Teaser trailer k epizodě IX
Na Star Wars Celebrations byl představen teaser trailer k epizodě IX více »
Informační zpráva o vývoji webu z 10. 2. 2019 / omluva
Nové informace ohledně dalšího směřování webu. více »

Prezidentka Lucasfilmu Kathleen Kennedy obdrží čestného Oscara

Reklama
Napsáno dne 6.9.2018

Americká Akademie filmového umění a věd oznámila, že čestným Oscarem bude tento rok vyznamenáno pět lidí. Jedním z nich je také prezidentka Lucasfilmu Kathleen Kennedy, která stála v roli výkonné producentky všech nových Star Wars filmů. Kennedy obdrží konkrétně cenu Irvinga G. Thalberga, která se uděluje za výjimečné přispění filmovému umění a stane se tak první ženou, která tuto cenu obdrží. Kathleen Kennedy se samozřejmě nepodílela jen na Star Wars, ale dala vzniknout také filmům, jako je Indiana Jones, E.T., Zpátky do budoucnosti, Jurský park nebo třeba Schindlerův seznam.

Čestného Oscara obdrží tento rok také novinář Marvin Levy, skladatel Lalo Schifrin, herečka Cicely Tyson a režisér Frank Marshall, který s Kennedy spolupracoval na Dobyvatelých ztracené archy a Království křišťálové lebky. Ceny se budou předávat v neděli 18. listopadu v Hollywoodu.