Hlavní informace o Star Wars Squadrons
Star Wars Squadrons se zjevilo v prakticky celé své kráse. Směrodatným se stal nový gameplay trailer, který si vzal na starost představení celé hry. Dozvěděli jsme se prakticky všechny důležité informace, proč si hru (ne)koupit. Pojďme se na ně mrknout. více »
Project Maverick odhalen!
Vzhledem ke skutečnostem, ke kterým dochází v poslední době na většině území Ameriky, odkládaly se některá oznámení her, filmů, nebo seriálů. Jedním takovým oznámením bylo i odhalení tajemného Projektu Maverick. více »
Dočkáme se dvou nových Star Wars her. Jedna exkluzivně pro VR
Studio ILMxLAB, kteří mají na kontě třídílnou minisérii z prostředí Vaderova hradu, se pochlubilo novým projektem pro virtuální realitu. Jedná se o akční adventuru, která ponese název Star Wars: Tales from the Galaxy's Edge. více »
Posunutí představení éry "Vysoké Republiky" na rok 2021
Na rozdíl od Mandaloriana, kterému by měla druhá série vyjít už letos na podzim, na jiný projekt Star Wars si budeme muset počkat. Řeč je o The High Republic, neboli Vysoké republice. Tato událost bude vyprávěna skrze různé sdělovací prostředky, jako jsou hry, komiksy, knihy, nebo filmy a seriály. více »
Výročí premiéry Star Wars: Nová Naděje
25. květen je významným a Silou prosáklý den.Je to způsobeno tím, že si ho po světě fanoušci připomínají jako den, kdy měla v kině premiéru vesmírná fantasy, která dala vzniknout jednomu z nejznámějších vesmírných dobrodružství.  více »

Posunutí představení éry "Vysoké Republiky" na rok 2021

Reklama
Napsáno dne 27.5.2020

Na rozdíl od Mandaloriana, kterému by měla druhá série vyjít už letos na podzim, na jiný projekt Star Wars si budeme muset počkat. Řeč je o The High Republic, neboli Vysoké republice. Tato událost bude vyprávěna skrze různé sdělovací prostředky, jako jsou hry, komiksy, knihy, nebo filmy a seriály.

Těm z vás, kterým toto uniklo, tak Vysoká Republika je období zhruba 200 let před Star Wars I: Skrytá hrozba. Jedná se o zlatý věk rytířů Jedi, kteří jsou na různých místech galaxie a pomáhají udržovat mír v Galaktické Republice. Dočkáme se příběhů z Coruscantu a jiných planet, kde Jediové řeší různé problémy občanů. Navíc by měla být představena událost známá zatím pouze jako Velká Pohroma. Současně se můžete podívat na protivníky Jediů, pod maskou skrývající se bandity Nihily.  

Toto nové období je důležitým krokem pro značku Star Wars, protože by se skutečně mohla hnout z místa, odvyprávět příběhy nezávisle na tom, co teprve přijde. 200 let je dost dlouhá doba, navíc období Jediů by mohlo znamenat i více soubojů se světelnými meči, nebo bližšího kontaktu se Sílou. A jak se to tedy má s představováním nového příběhu?

Určitě jste zaregistrovali, že kvůli celosvětové pandemii mají obdobné projekty problém vzniknout. Naštěstí není tak zle. 5. ledna 2021 by měly vyjít knihy Star Wars: The High Republic: Light of the Jedi od Charlese Soulea a Star Wars: The High Republic: A Test of Courage od Justiny Ireland. Další kniha by pak následovala 2. února s podtitulem Into the Dark. Po nich bychom se měli dočkat komiksové série, datum vydání zůstává neoznámeno. Filmu k tomuto období bychom se měli dočkat až kolem roku 2022. Tedy tři roky po premiéře Star Wars IX: The Rise of Skywalker. 

Jak vás zatím Nová Republika oslovila? Máte nějaká očekávání?