Druhá série Mandaloriana má datum premiéry!
Druhá série Mandaloriana získává první oficiální trailer! No fakt! více »
Druhá série Mandaloriana má datum premiéry!
The Mandalorian se před rokem se svou 1. sérií dočkal zasloužené chvály a pozornosti diváků (ČSFD 85%), není tedy divu, že se okamžitě potvrdila druhá série. Rok uběhl celkem rychle a my se můžeme těšit na konkrétní datum, které si označíme v kalendáři více »
The Sims 4 se dočká expanze Star Wars: Journey to Batuu
Pravděpodobně znáte sérii The Sims a její poslední vydaný díl. The Sims 4, šest let stará hra, jejíž náplní je stavba domků a následné starání se o jejich obyvatele, Simíků. Právě tato hra se dočká dalšího rozšíření do řady, které je plně věnované Star Wars tématice. více »
Star Wars Squadrons a LEGO Star Wars: The Skywalker Saga na Gamescomu
Dnes začíná čtyřdenní videoherní akce s názvem Gamescom 2020. Jedná se o největší herní konferenci na světě, která v podstatě konkuruje akcím jako je E3. Letošní ročník se koná kompletně virtuálně a tudíž každý z vás může vidět nově zveřejněné herní trailery více »
Nový seriál Star Wars: The Bad Batch vyjde na Disney+ v roce 2021
Během příštího roku 2021 se můžeme těšit na vydání dalšího animovaného seriálu ze světa Star Wars, který bude dostupný přes streamovací službu Disney+. Tentokrát se jmenuje Star Wars: The Bad Batch. A o čem, že bude? více »

Posunutí představení éry "Vysoké Republiky" na rok 2021

Reklama
Napsáno dne 27.5.2020

Na rozdíl od Mandaloriana, kterému by měla druhá série vyjít už letos na podzim, na jiný projekt Star Wars si budeme muset počkat. Řeč je o The High Republic, neboli Vysoké republice. Tato událost bude vyprávěna skrze různé sdělovací prostředky, jako jsou hry, komiksy, knihy, nebo filmy a seriály.

Těm z vás, kterým toto uniklo, tak Vysoká Republika je období zhruba 200 let před Star Wars I: Skrytá hrozba. Jedná se o zlatý věk rytířů Jedi, kteří jsou na různých místech galaxie a pomáhají udržovat mír v Galaktické Republice. Dočkáme se příběhů z Coruscantu a jiných planet, kde Jediové řeší různé problémy občanů. Navíc by měla být představena událost známá zatím pouze jako Velká Pohroma. Současně se můžete podívat na protivníky Jediů, pod maskou skrývající se bandity Nihily.  

Toto nové období je důležitým krokem pro značku Star Wars, protože by se skutečně mohla hnout z místa, odvyprávět příběhy nezávisle na tom, co teprve přijde. 200 let je dost dlouhá doba, navíc období Jediů by mohlo znamenat i více soubojů se světelnými meči, nebo bližšího kontaktu se Sílou. A jak se to tedy má s představováním nového příběhu?

Určitě jste zaregistrovali, že kvůli celosvětové pandemii mají obdobné projekty problém vzniknout. Naštěstí není tak zle. 5. ledna 2021 by měly vyjít knihy Star Wars: The High Republic: Light of the Jedi od Charlese Soulea a Star Wars: The High Republic: A Test of Courage od Justiny Ireland. Další kniha by pak následovala 2. února s podtitulem Into the Dark. Po nich bychom se měli dočkat komiksové série, datum vydání zůstává neoznámeno. Filmu k tomuto období bychom se měli dočkat až kolem roku 2022. Tedy tři roky po premiéře Star Wars IX: The Rise of Skywalker. 

Jak vás zatím Nová Republika oslovila? Máte nějaká očekávání?