10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »
Star Wars Squadrons je venku + Discord oznamení
Včera (2.10.) oficiálně vyšla nová videohra Star Wars Squardons. více »

Že by je konečně vynalezli?

Napsal: Gregor
Dne: 5.10.2013 18:35
Kategorie: Star Wars obecně
Zpět na fórum

Na internetu jsem našel článek. Píše se v něm, že fyzikové z Harvardu a MIT objevili způsob, jak vázat fotony a vytvořit tak novou molekulu, která by se chovala stejně jako čepel světelného meče.

Profesor fyziky Harvardské univerzity, Mikhail Lukin, říká:
"Většina vlastností světla, o kterých víme, pochází ze skutečnosti, že fotony jsou nehmotné a vzájemně na sebe nepůsobí. Vytvořili jsme speciální typ média, ve kterém na sebe fotony vzájemně působí tak silně, že se chovají, jako by byly hmotné a tvoří spolu molekuly. Když na sebe tyto fotony vzájemně působí, tlačí a odražejí se navzájem. Dle fyziky je to, co se děje v těchto molekulách podobné tomu, co jsme viděli ve filmech."

Podle zpráv prý vědci ale zatím nezkousšejí využít tuto technologii k výrobě opravdových světelných mečů.


Je možné, že jsem něco špatně přeložil, tak se omlouvám. Na internetu je již takovýchto článků více. Článek, ze kterého jsem čerpal naleznete zde: odkaz »

Co si o tom myslíte? :)
Přidat komentář
Obrázek uživatele Karpagon
5. Říjen 2013 - 20:26
Už to tu bylo :)

Meditovat o tom, já budu.

+1
0
-1
Obrázek uživatele Darth Nihilus
22-23
6. Říjen 2013 - 11:22
To bylo něco jiného... Tuším, že něco s pohonem, či co :)

"Mě je naprosto šumák, co si dáváte do podpisů" -Pětka

+1
+2
-1
Obrázek uživatele Karpagon
6. Říjen 2013 - 21:18
Tak jsem tohle asi viděl jinde :) Ale je to tak 2-3 měsíce staré...

Meditovat o tom, já budu.

+1
0
-1
Obrázek uživatele Gregor
22-23
7. Říjen 2013 - 16:40
Ano. Bylo to "Hyperpohon už dnes nebo až zítra. :-)" odkaz »

"It's okay. Don't be afraid to say it—dead, death, the dead. It isn't going to go away, and if we don't face it, we'll just make it bigger than it really is. Can't live without death, can't die without life." - Kal Skirata

+1
+4
-1
Obrázek uživatele serq89
5. Říjen 2013 - 20:34
Z hlediska SW fanouška by to byl opravdu neskutečný zážitek držet v ruce "světelný" meč ( i když asi by s tím ale nebyla zábava manipulovat)
Nastává "ale" problém z hlediska fyziky např.: když fotony navážete do molekul, jak je ovlivníte aby zůstaly na místě (jelikož světlo se pohybuje)... Podle mě by se asi bylo lepší něco na způsob SW světelného biče : rukojeť, ze které se vysune ohebné médium, kolem kterého je v extrémně krátkých intervalech vyzařována určitá energie. Nejsem fyzik, takže nemůžu říct.

+1
+5
-1
Obrázek uživatele Komár
27-28
6. Říjen 2013 - 16:58
konečně zase lictvo jde do předu a sci-fy se stává skutečností

+1
+2
-1