Dočkáme se dvou nových Star Wars her. Jedna exkluzivně pro VR
Na pokračování příběhu Cala Kestise si budeme ještě muset nějaký čas počkat. Každopádně studio ILMxLAB, kteří mají na kontě třídílnou minisérii z prostředí Vaderova hradu, se pochlubilo novým projektem pro virtuální realitu. Jedná se o akční adventuru, která ponese název Star Wars: Tales from the Galaxy's Edge. více »
Posunutí představení éry "Vysoké Republiky" na rok 2021
Na rozdíl od Mandaloriana, kterému by měla druhá série vyjít už letos na podzim, na jiný projekt Star Wars si budeme muset počkat. Řeč je o The High Republic, neboli Vysoké republice. Tato událost bude vyprávěna skrze různé sdělovací prostředky, jako jsou hry, komiksy, knihy, nebo filmy a seriály. více »
Výročí premiéry Star Wars: Nová Naděje
25. květen je významným a Silou prosáklý den.Je to způsobeno tím, že si ho po světě fanoušci připomínají jako den, kdy měla v kině premiéru vesmírná fantasy, která dala vzniknout jednomu z nejznámějších vesmírných dobrodružství.  více »
Timothy Olyphant v Boba Fettově zbroji
Na druhou sérii Mandaloriana si ještě nějaký ten pátek počkáme, ale i přesto se už teď nejde vyhnout spekulacím a informacím o nadcházející sezóně. Kromě známých postav, které byly představeny v první sérii se ale dočkáme i úplně nové tváře. A tím je... více »
Kontroverze Legends/Kánon
Poté, co Disney odkoupil licenci Star Wars, první z kroků pod novým vedením byl zásadní krok, který poskytl řadě kreativních lidí prostor pro vyprávění nového příběhu ze světa Star Wars. Vítaný krok pro tvůrce, velice nepříjemný pro většinu hlasitých fanoušků. více »

Mark Hamill

Reklama
Mark Hamill (narozen v Oaklandu, Kalifornii; 25. 09. 1951) je herec, který je nejvíce známý pro svou roli rytíře Jedi Luka Skywalkera v originální trilogii Hvězdných válek.
Kromě toho také daboval animovaný seriál Batman: The Animated Series, kde propůjčil svůj hlas Jokerovi. Tak tomu učinil i ve hrách Batman Vengeance (Batman: Pomsta), Batman: Arkham Asylum, Batman: Arkham City a v MMORPG DC Universe.

Hamillova kariéra po Hvězdných válkách byla spojená hlavně s nízko-rozpočtovými scifi filmy. Poté se dal rovnou na videohry, kde prorazil. Kromě toho byl ale také úspěšný na Brodwayi a také se uplatnil jako tvůrce komiksů.

Další informace na české Star Wars wikipedii »