10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »
Star Wars Squadrons je venku + Discord oznamení
Včera (2.10.) oficiálně vyšla nová videohra Star Wars Squardons. více »

Ewan McGregor si má v epizodě IX zopakovat roli Obi-Wana

Reklama
Napsáno dne 24.6.2018

Podle britského magazínu The Sun a jeho zdrojů si má Ewan McGregor zopakovat roli Obi-Wana v závěrečném dílu nové trilogie. Své scény má natáčet tajně. The Sun dále uvádí, že Disney silně uvažuje o samostatném filmu o Obi-Wanovi, přičemž právě vymýšlí, jak pro něj vytvořit ten správný příběh.

Jak velkou roli bude Obi-Wan hrát v epizodě IX či kolik scén s ním uvidíme, bohužel nevíme. Je však pravděpodobné, že bude mentorem (nebo jedním z mentorů) Rey.

Ačkoliv to moc diváků neví, McGregorův Obi-Wan se objevil také v epizodě VII. Konkrétně to bylo ve scéně, kdy se Rey dotkla Lukova světelného meče a měla vidění, ve kterém mimo jiné slyšela větu: „Rey, these are your first steps.“ (česky: „Rey, toto jsou tvé první krůčky.“). Slovo Rey bylo vyslovené Alecem Guinnessem, hercem Obi-Wana z epizod IV - VI. Jelikož Guinness zemřel v roce 2000, vznikalo toto slovo tak, že si J.J. Abrams našel zvukovou stopu, ve kterém Guinnes vyslovoval slovo afraid. Začátek i konec tohoto slova byl ustřižen tak, aby výsledné slovo znělo jako Rey. Druhá část této věty poté byla nadabována právě Ewanem McGregorem.