10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »
Star Wars Squadrons je venku + Discord oznamení
Včera (2.10.) oficiálně vyšla nová videohra Star Wars Squardons. více »

Padmé, Qui-Gon a Obi-Wan se dočkají vlastní knihy a další novinky z Comic Conu

Reklama
Napsáno dne 21.7.2018

Na letošním Comic Conu byl nejenom panel o Klonových válkách, kde byla oznámena nová série tohoto seriálu, ale také panel, který se zaměřil na nové knihy a komiksy ze světa Star Wars.

Nejvýraznějším představeným románem se stal Queen’s Shadow (Královnin stín), který bude sledovat život Padmé Amidaly poté, co na Naboo byla zvolena nová královna a ta požádá Padmé o to, aby se stala senátorkou. S pomocí jejích služebnic se bude Padmé snažit zorientovat v proradných vodách politiky a vybudovat si novou identitu ve stínu královny. Knihu napíše spisovatelka E.K. Johnston, která stála za románem Ahsoka. Queen's Shadow dorazí v březnu 2019.

Druhou knihou, která sklidila velký úspěch, je Master & Apprentice. Tento román od Claudie Gray, autorky několika Star Wars knih (Lost Stars, Bloodline a Leia, Princess of Alderaan...), zasazený před událostmi Skryté hrozby, bude sledovat Qui-Gon Jinna a Obi-Wana Kenobiho na nebezpečné Jediské misi. Mistr & Učedník vyjde 26. února 2019.

Dále byla představena série komiksů od Marvelu, která se postupně bude zaměřovat na hrdiny a padouchy z období Republiky, Povstání a Odboje. Vyjde celkem 30 čísel. Druhý nově představený komiks se jmenuje Tales from Vader’s Castle a bude z pozadí Vaderova hradu vyprávět strašidelný příběh skupinky Povstalců. Setkáme se zde s Herou, Kananem, Chopperem, Hanem Solem, Chewbaccou, Ewoky a samozřejmě také Darth Vaderem.

Další díla jsou spíše menší a můžete si o nich přečíst na oficiální Star Wars stránce. Za zmínku stojí například knižní adaptace Solo: Star Wars Story, „databáze“ Women's of the Galaxy a komiks Lando's Luck.