Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

STAR WARS oblíbené knihy

Napsal: Mistr jouda
Dne: 9.7.2013 20:09
Kategorie: Star Wars obecně
Zpět na fórum

Jaké jsou vaše oblíbené knihy? Já čtu Darth Maul: Lovec ze stínu a vypadá to dobře...
Přidat komentář
Obrázek uživatele gorilag
9. Červenec 2013 - 20:15
Na tuto knihu si pamätám toto bola moja prvá knižka so sveta Star Wars a dokonca ona ma stiahla do víru závislosti na Star Wars Universe

+1
+2
-1
Obrázek uživatele Mistr jouda
23-24
9. Červenec 2013 - 20:30
Taky je to má první knížka, pak jsem si půjčil Republic Commando: První střet, nebo jak to je...

"A TO SE VYPLATÍ!" -Mistr Jouda, každá šťastná situace.

+1
0
-1
Obrázek uživatele comander Wolf
24-25
9. Červenec 2013 - 20:34
Já jsem zatím se SW přečetl: Darth Bane: Cesta zkázy, Setkání v mlze( kniha povídek) a chtěl jsem si přečíst darth maul: lovec ze sithu, ale měl jsem to jen pučený od sestry, která to měla pučený z knihovny :)
EDIT: překlep, lovec stínů

Ad Unum Omnes

+1
0
-1
Obrázek uživatele Asajj Ventress
22-23
9. Červenec 2013 - 20:35
Půjčím to znovu.

Všichni se měníme, když se nad tím zamyslíte, všichni jsme rozdílní lidé napříč svými životy. A to je v pořádku, to je dobré, musíš se stále posouvat, dokud si pamatuješ všechny ty lidi, kterými jsi býval

+1
0
-1
Obrázek uživatele Mistr jouda
23-24
9. Červenec 2013 - 23:02
Jaký je zen Darth Bane?
EDIT: Oprava: ten

"A TO SE VYPLATÍ!" -Mistr Jouda, každá šťastná situace.

+1
0
-1
Obrázek uživatele Adamus
28-29
9. Červenec 2013 - 23:10
Cesta zkázy je výborný román. Karpyshyn to napsal opravdu skvěle, každá situace se dá výborně představit, jsou tam dost napínavé scény a zvraty. Taky vývoj Banea samotného je fascinující.. už od mala vyrůstal na hornické planetě, kde žil v otroctví pod tvrdou rukou svého otce, ale jednoho dne dojde k několika událostem (nechci spoilerovat:)), které ho donutí podniknout jisté kroky a připojit se k Sithům.

Tu knihu osobně považuji za nejlepší SW román jaký jsem kdy četl. Rozhodně doporučuji.

PS: Další 2 díly z této trilogie o Baneovi taky určitě stojí za přečtení. :)

"Savior, conqueror, hero, villain… You are all things, Revan, and yet, you are nothing."

+1
+2
-1
Obrázek uživatele Mistr jouda
23-24
9. Červenec 2013 - 23:13
Jak se ty dva díly jmenují? A jaký máš názor na Darth Maul: Lovec ze stínu?

"A TO SE VYPLATÍ!" -Mistr Jouda, každá šťastná situace.

+1
0
-1
Obrázek uživatele Adamus
28-29
9. Červenec 2013 - 23:19
Darth Bane: Rule Of Two
Darth Bane: Dynasty Of Evil

Bohužel tyto dva romány nebyly přeloženy do češtiny, četl jsem anglické originály .. ale nedávno jsem narazil i na nějaký český neoficiální překlad, byl docela povedený.

No a Lovec ze stínů .. nebyla to špatná kniha, hlavně se mi líbilo, že nás příběh zavedl do podsvětí Coruscantu, což bylo docela nezmapované prostředí (vidět bylo jen v nějakých komixech a pár dílech TCW). Četl jsem to kvůli tomu, že mě zajímají Sithové a Temná strana, ale znova bych se do čtení Lovec ze stínu asi nepustil.. :)

"Savior, conqueror, hero, villain… You are all things, Revan, and yet, you are nothing."

+1
+2
-1
Obrázek uživatele booser terrik
43-44
20. Červenec 2013 - 23:44
Nemáš prosímodkaz na ten neoficiální překlad Darth Banea rád bych si to taky přečetl

Booster

+1
0
-1
Obrázek uživatele Adamus
28-29
21. Červenec 2013 - 10:31
Odkaz ti posílám do zpráv. ;)

"Savior, conqueror, hero, villain… You are all things, Revan, and yet, you are nothing."

+1
0
-1
Obrázek uživatele Mate
29-30
9. Červenec 2013 - 20:34
Ja som prečítal všetky knihy, ktoré boli preložené do češtiny a musím povedať, že najlepšie zo všetkých sa mi čítali tie, ktoré napísal James Luceno. Z toho najviac ma oslovili Labyrint zla, Temný lord: Zrod Dartha Vadera a Háv klamu. Luceno skvele zvláda opisy a mám pocit, že najlepšie zo všetkých autorov dokáže vystihnúť podstatu Star Wars vesmíru tak, ako nám ho prezentoval George Lucas. Páči sa mi, že nevymýšľa hlúposti, ktoré by do tohto vesmíru nezapadali (aspoň podľa toho ako ho vnímam ja).

Najviac som sklamaný zo série Nový rád Jedi. Vzhľadom k tomu, že na tvorbe všetkých 19 kníh sa podielalo viac ako 10 autor v relatívne krátkom časovom rozpetí, vznikli v dielach malé nepresnosti, ktoré v celkovom meradle kazia celkový dojem. Ale napriek tomu rovnako ako všetky knihy s tématikou Star Wars, aj séria Nový rád Jedi stojí za prečítanie (hlavne z hladiska formovania osobnosti Jacena a Jainy Solovcov)

"Obi-Wan... there is good in him… I know. I know there is… still…" ―Padmé Amidala's final words

+1
+2
-1
Obrázek uživatele gorilag
9. Červenec 2013 - 21:31
Lucano naozaj robil dobre knižky ale aj tak mne osobne sa najviac páčia tie od Timotiho Zahnna :) ako už len to že on mal odvahu a napísal prvu knižku do takéhoto Universa a rozbehol giganticky ošial ktorý skončil minimalne pri 300 knihách. A keď čítam jeho knihy tak až do poslednej stranky si netrúfam úplne domyslieť ako by mohol skončiť dej.

+1
+1
-1
Obrázek uživatele Komár
30-31
10. Červenec 2013 - 7:24
Námluvy princezny Leii

+1
0
-1
Obrázek uživatele The Wrong Jedi
22-23
10. Červenec 2013 - 12:57
Já jsem četl Republikové komando: Přímý kontakt, Republikové komando: Trojitá nula, Star Wars: Oddanost a chtěl bych si přečíst Star Wars: Ruka Odplaty, Star Wars: Luke Skywalker a stíny Mindoru a druhé dva díly Republikového komanda, které zatím bohužel nebyly přeloženy do češtiny.

,,The dark side is power''

+1
0
-1
Obrázek uživatele booser terrik
43-44
20. Červenec 2013 - 23:39
Asi tě potěším ale překlad v pořadí třetího dílu komanda se již chystá a vyjde ještě tento rok

Booster

+1
0
-1
Obrázek uživatele DarthMalgus
25-26
10. Červenec 2013 - 13:58
Podle mě jsou nejlepší všechny knihy od Zahna, tj. Thrawnova trilogie, Ruka thrawnova, ruka odplaty... Přijdou mi prostě nejčtivější a nejnapínavější :D

"I am Grand Admiral Thrawn, Warlord of the Empire, servant of the Emperor."
―Mitth'raw'nuruodo

+1
+4
-1
Obrázek uživatele EuvEn
26-27
EuvEn [Redaktor]
10. Červenec 2013 - 15:11
Mám za sebou většinu knih co vyšly v češtině a vyzdvihnout ty nejlepší je hodně těžké, protože všechny jsou skvělé :) Moc nemusím Nový Řád, nikdy mě období Yuzhan Vongů moc nebavilo :D Nejvíc mě bavil asi Darth Bane: Cesta Zkázy a Zrod Dartha Vadera.... Taky mám hodně ráda Republikové komando oba díly mam doma a přečtené a na to že je píše spisovatelka tak jsou fakt suprové.. Pak je tu Oddanost a Ruka Odplaty s Marou Jade a Dezertéry Stormtroopery, taky hodně dobré knížky a momentálně čtu novou sérii X-wing a pokud máte rádi stíhačky, tak si to rozhodně přečtěte... PS: Nevím jestli jste někdo četl Mezigalaktickou Výpravu, hodně stará knížka a blbě se shání, ale taky moje oblíbená :)

If we Lose Shepard, humanity may will follow - Mass Effect 2
May the force be with you - Star Wars

+1
+1
-1
Obrázek uživatele Adamus
28-29
10. Červenec 2013 - 18:12
Mezigalaktická výprava byla super! Po Thrawnově trilogii to je má 2. nejoblíbenější kniha od Zahna. Docela mě dostala ta pasáž, kdy vlastně došlo k prvnímu setkání s Yuuzhan Vongy.. a celkově i ten závěr byl parádní. Zahn prostě umí. :)

Nový Řád bych si docela rád přečetl, ale není na to bohužel čas.. No a s tím Banem souhlasím, ten mě taky bavil nejvíc. :)

"Savior, conqueror, hero, villain… You are all things, Revan, and yet, you are nothing."

+1
+1
-1
Obrázek uživatele booser terrik
43-44
20. Červenec 2013 - 23:36
Máš pravdu hodně těžko se shání ale já mám všechny co vyšli jak od egmontu tak starý vidání od Olympie a Baronetu
Kromě toho mámi všechny fan překlady knih který byly přeloženy neoficiálně a teprve se chystá oficiální překlad třeba trojitou nulu a tvrdý kontakt jsem četl již rok a půl před jejich vydáním.Který knihy sháníš?

Booster

+1
0
-1
Obrázek uživatele valada06
27-28
10. Červenec 2013 - 15:28
Já četl zatím jen Luke Skywalker a Stíny Mindoru, což byla velice zajímavá kniha, která do hloubky rozebírala Lukovi kroky a jeho pochybnosti o vstupu do armády, každému doporučuji, aby si ji přečetl. :-) V budoucnu se chystám i na další knihy.

„Když od síly vzdálíš se, věz, že to nebyla Síla, co pohnulo se.“

- Yoda

+1
0
-1
Obrázek uživatele Darth Severus
10. Červenec 2013 - 15:48
Já četl (a mám) tyto díly: Dědic impéria,temná síla na vzestupu,poslední povel, potom ještě nějakou s vongama ale nevzpomenu si na název.

Ještě mám (zatím jsem jen nakouknul ale chci si to přečíst celé) Star wars komiks Letopisy rytířů jedi, kniha druhá
EDIT: Nejvíc se mi zatím líbí Thrawnova trilogie.

„Vyslyš každého, ale ponech si svůj úsudek.“

+1
0
-1
Obrázek uživatele Anakin Solo
12. Červenec 2013 - 20:00
Ja zatím četl: Darth Bane:Cesta Zkáyy, Darth Maul:Lovec ze stínů,Bludná Planeta,Republikové Komando:Přímí kontakt a Trojitá nula, Yoda:Temné setkáni, Labyrint zla, Temný Lord:Zrod Dartha Vadera, Trilogii o Hanu Solovi,Oddanost,Stíny Imperia,Luke Skywalker a Stíny Mindoru,X-ving:Eskadra Rogue a ktomu patří ještě Wedgův Gambit a Krytoská past dále ještě Námluvy princezny Leiy...

Z nového řádu Jedi:Prvotní vektor,Temný Příliv I-Útok,Agenti Chaosu-Hrdinova zkouška,Hranice Víteztví-Zábor a Přerod,Hvězda po hvězdě,Temná Pouť,Nepřátelská linie-Sen rebelů a Bašta Rebelů,Zrádce,Heretik-Zůstatek,Uprchlík a Návrat,Konečné proroctví a Jednotící síla....

Za nejlepší považuji:Knihu Povídek-Setkání v Mlze
EDIT: Všechny mám....
EDIT: Zapomněl jsem na Ruku Odplaty.

"Věk víc než jen počet úderů srdce je. Věk je, kolik chyb udělala jsi"
―Yoda

"Síla je vše a vše je síla."
-Vergere

+1
0
-1
Obrázek uživatele CadBane007
25-26
21. Srpen 2013 - 16:50
Jenom se chci zeptat, když si přečet tolik knih z série Nový řád Jedi, navazují na sebe hodně ty knížky? Vím že na sebe nějak musí navazovat, když jsou z období Yuuzhan Vongské války, ale já myslím , jestli musím přečíst třeba všechny předchozí díly, abych věděl, o co jde v tom dalším díky... já jen jestli si je mám kupovat všech nebo jen nějaké :)

+1
0
-1
Obrázek uživatele Mistr jouda
23-24
16. Červenec 2013 - 20:21
Začal jsem čísti Darh Bane. Vypadá to dobře, kdo to četkl?

"A TO SE VYPLATÍ!" -Mistr Jouda, každá šťastná situace.

+1
0
-1
Obrázek uživatele Anakin Solo
16. Červenec 2013 - 21:54
Já a líbí se mi to...ale mam jen první díl...

"Věk víc než jen počet úderů srdce je. Věk je, kolik chyb udělala jsi"
―Yoda

"Síla je vše a vše je síla."
-Vergere

+1
-1
-1
Obrázek uživatele Darth Arany
27. Červenec 2013 - 12:07
Já jsem četl tyhle:
(Seřazený podle toho, jak se mi líbili)

1. Darth Bane
2. Darth Maul - Lovec ze stínu
3. Bludní planeta - Ta byla fakt hrozně špatná, protože sama o sobě neuzavírala děj a nebyla ani moc dobře napsaná a tak, ale prý je důležitá kvůli Vonkům, protože jde o nějakou planetu Zonam Sekot, nebo tak nějak, ale pro mě, když jsem nový řád nečetl, ztráta času...

Teď čtu Dědice Impéria a je těžké si zvyknout na ten těžší, nebrakový styl, ale cítím, že to bude dobré...

Jinak kamarádka, která vůbec nerozumí SW mi dala knížku z nového řádu, Cesta osudu. Pokud byste ji někdo chtěl, můžeme se domluvit, pravděpodobně za jinou knížku nebo SW předmět, nehodlám dokupovat celý nový řád, abych si ji mohl přečíst :) .

+1
0
-1
Obrázek uživatele Anakin Solo
27. Červenec 2013 - 13:35
Bludná Planeta se mi naopak líbila velmi moc......ale je pravda že sehraje důležitou roli v Novém řádu

"Věk víc než jen počet úderů srdce je. Věk je, kolik chyb udělala jsi"
―Yoda

"Síla je vše a vše je síla."
-Vergere

+1
0
-1
Obrázek uživatele Evil
36-37
18. Srpen 2013 - 14:48
Moje Top knihy:

1 - Trilógia o Darth Baneovi
2 - Star Wars: The Old Republic - Deceived: odkaz »
3 - Star Wars: The Old Republic - Revan

+1
0
-1