Vyšel nový trailer na druhou řadu seriálu Star Wars: The Bad Batch
Včera vyšla upoutávka na druhou sezónu animovaného seriálu Star Wars: The Bad Batch. více »
10 nových Star Wars seriálů a projektů!
Dnes byly představeny nové projekty, hlavně seriály rozšiřující svět Star Wars. Máme se na co těšit, tak si je pojďme představit. více »
Zemřel David Prowse, představitel Darth Vadera v původních filmech.
V úctyhodných 85 letech nás navždy opustil herec a kulturista David Prowse. Tohoto herce můžete znát díky jeho impozantnímu hereckému výkonu Temného Lorda ze Sith, Darth Vadera. více »
Přehled: Yoda v The High Republic, světelný meč z plasmy, Bane a SW Squadrons
V dnešním přehledu se podíváme na Yodu a jeho nastoupení v sérii The High Republic, realistický světelný meč nebo poslední letošní Star Wars komiks. Jak se to má s Darth Banem a co nás čeká u Star Wars: Squadrons? více »
Ewan McGregor se rozhovořil o chystaném seriálu s Kenobim
Filmový představitel Obi-Wana Kenobiho, Ewan McGregor (49 let), se vrátí do role mistra Jedi po 16 letech od premiéry Star Wars Epizoda III: Pomsta Sithů. Kromě toho potvrdil v pořadu Graham Norton Show, že s natáčením seriálu se začne v březnu 2021. více »

Nový animovaný seriál již příští rok na podzim?

Reklama
Napsáno dne 20.5.2013

Poslední dobou ve fenoménu Star Wars vládne mírný zmatek. Seriál Star Wars: The Clone Wars skončil a Star Wars: Reclamation, který měl být údajně jeho nástupcem, se ukázal být pouhým podvrhem. Dnes však na povrch vystoupila další novinka, kterou na videu níže uslyšíte přímo z úst Dave Filoniho.

Nový animovaný seriál totiž bude, ale nebude hned. Konkrétně jednohodinový pilotní díl by měl debutovat na Disney Channel příští rok (tedy 2014) na podzim, seriál jako takový pak bude následovat na Disney XD. Tento nástupce Klonových válek se honosí názvem Star Wars: Rebels a na seznamu jeho tvůrců lze objevit jména, jako jsou Simon Kinberg (scénárista, producent; X-Men: První třída, Sherlock Holmes, Pan a paní Smithovi), Greg Weisman (producent; Senzační Spider-Man, Young Justice, Gargoyles) a samozřejmě nesmí chybět Dave Filoni, kterého už fanoušci znají díky Klonovým válkám.

A o čem seriál bude? Detaily jsou dle starwars.com prozatím přísně střeženým tajemstvím, nicméně asi nikoho nepřekvapí, že se bude příběh odehrávat mezi třetí a čtvrtou epizodou, tedy v téměř dvacetileté mezeře nezmapované žádným filmem či seriálem. V této době Impérium utvrzuje svou moc nad galaxií a honí poslední rytíře Jedi, stejně jako vzpurné povstalce. To není mnoho, ale další informace jistě přijdou časem.

Celý tým Lucasfilmu předváděl mimořádnou tvořivost a inovaci po více, než tři desetiletí a my jsme nadšeni, že rozsáhlý a nápaditý svět Star Wars teď poskytnou i divákům Disney XD.
- Gary Marsh, prezident a tvůrčí ředitel Disney Channels Worldwide

Jsem nadšená z objevování nových zákoutí vesmíru Star Wars. Myslím že Star Wars: Rebels zachytí pohled, pocit i zábavu, kterou na Star Wars milují jak děti, tak i jejich rodiče.
- Kathleen Kennedy, prezidentka Lucalfilmu

Zdroje:
- StarWars.com
- Video na YouTube