Dočkáme se dvou nových Star Wars her. Jedna exkluzivně pro VR
Na pokračování příběhu Cala Kestise si budeme ještě muset nějaký čas počkat. Každopádně studio ILMxLAB, kteří mají na kontě třídílnou minisérii z prostředí Vaderova hradu, se pochlubilo novým projektem pro virtuální realitu. Jedná se o akční adventuru, která ponese název Star Wars: Tales from the Galaxy's Edge. více »
Posunutí představení éry "Vysoké Republiky" na rok 2021
Na rozdíl od Mandaloriana, kterému by měla druhá série vyjít už letos na podzim, na jiný projekt Star Wars si budeme muset počkat. Řeč je o The High Republic, neboli Vysoké republice. Tato událost bude vyprávěna skrze různé sdělovací prostředky, jako jsou hry, komiksy, knihy, nebo filmy a seriály. více »
Výročí premiéry Star Wars: Nová Naděje
25. květen je významným a Silou prosáklý den.Je to způsobeno tím, že si ho po světě fanoušci připomínají jako den, kdy měla v kině premiéru vesmírná fantasy, která dala vzniknout jednomu z nejznámějších vesmírných dobrodružství.  více »
Timothy Olyphant v Boba Fettově zbroji
Na druhou sérii Mandaloriana si ještě nějaký ten pátek počkáme, ale i přesto se už teď nejde vyhnout spekulacím a informacím o nadcházející sezóně. Kromě známých postav, které byly představeny v první sérii se ale dočkáme i úplně nové tváře. A tím je... více »
Kontroverze Legends/Kánon
Poté, co Disney odkoupil licenci Star Wars, první z kroků pod novým vedením byl zásadní krok, který poskytl řadě kreativních lidí prostor pro vyprávění nového příběhu ze světa Star Wars. Vítaný krok pro tvůrce, velice nepříjemný pro většinu hlasitých fanoušků. více »

Agent

Reklama
Autor: KingFerry
Přidáno:24. Březen 2014 - 19:00
Přihlásit se k odběru

Všechno musí někde začít a proto tato povídka bude kratší, ale další díly už budou delší. Hezké počtení. :)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Šest let před bitvou o Geonosis, Coruscant, čtvrť Meanbroke, Hospoda u Jednonohého Twi’leka
Jmenuji se Law-Al Sakk. Na člověka dosti divné jméno. Pocházím z Kuatu. Můj otec pracoval jako strojník v Kuat Yards. Matka zemřela, když mi bylo 8. Srazil ji opilec ve speederem a zlomil jí vaz na třikrát. Teď je mi čerstvě 16 a už můžu podle pravidel nastoupit na brigádu do Kuat Yards. Plat tu byl sice mizerný, ale aspoň něco. Ale jakoby mi Síla nechtěla dopřát alespoň trochu toho lepšího života. Po 2 měsících v práci k nám vtrhla Kuatská bezpečnost a odvedla mě z důvodu krádeže drahého strojního materiálu z práce.

O 2 roky později, 26 PřBY
Z mého 6letého trestu jsem byl za vyjímečné chování puštěn o 4 roky dříve, ale s podmínkou vstupu na 3 roky do Kuatské bezpečnosti, ale pouze jako kadet-nováček.
Během mé 3leté služby zemřel v pouho pouhých 51 letech můj otec. Jelikož jsem neměl už žádnou jinou rodinu tak jsem u Kuat. B. zůstal.

22 PřBY, Kuat, jižní polokoule, Stanice Kuat. B. ve městě Browscrif
Nyní už jako poručík povýšený za záchranu velitele jednotky jsem byl nasazen do města 100km vzdáleného od mého rodiště. Pracoval jsem v jedné jediné stanici v tomto městě společně s dalšími třemi bezpečáky. Byl to Sullustan Boam-Hours v hodnosti desátníka, Zabrak Louan Smalshaak taktéž desátník a nakonec člověk Alex Guinardo jako náš velitel, major. Major Guinardo byl asi 60letý nyní už šedovlasý přísný muž, který chtěl všechno splnit do puntíku.

Zhruba týden před bitvou o Geonosis se ve městě a jeho okolí začaly objevovat mrtvoly se znakem jakéhosi gangu vypáleným na čele. Každý den jsme našli novou, ale mezi oběťmi nebyla žádná souvislost. Místa odhození mrtvoly byla taktéž náhodná.
Po dalších dvou mrtvolách pro tentokrát v jeden jsem šel domů do svého bytu. Bylo asi tak 2330 večer (23:30, půl hodina po jedenácté v noci), už jsem odemykal dveře, když jsem dostal ránu a vše zčernalo…

Ohodnoťte povídku:
Podrobné statistiky...
10 hvězd
1 hlas
9 hvězd
0 hlasů
8 hvězd
0 hlasů
7 hvězd
1 hlas
6 hvězd
0 hlasů
5 hvězd
3 hlasy
4 hvězdy
1 hlas
3 hvězdy
1 hlas
2 hvězdy
0 hlasů
1 hvězda
0 hlasů